حذف یارانه ها شروع شد؟

به گزارش وبلاگ عینک سفارشی، یارانه تیر ماه در حالی شب گذشته به حساب سرپرستان خانوار واریز شد که بعضی آن را دریافت نکردند؛ جریانی که احتمال حذف یارانه بگیران را براساس تکلیف قانون بودجه تقویت نموده است.

حذف یارانه ها شروع شد؟

به گزارش ایسنا، یکصد و یکمین یارانه نقدی ساعت 24 روز گذشته به حساب سرپرستان خانوار واریز شد اما آنچه امروز بعضی یارانه بگیران اعلام کردند از این حکایت داشت که یارانه آنها به حساب شان واریز نشده است.

گرچه پیگیری ها از سازمان هدفمندی یارانه ها در رابطه چرایی عدم واریز یارانه بعضی خانوارها تاکنون با توضیحی همراه نبوده و مسئولان هیچ پاسخی در این باره نداده اند اما به هر صورت می تواند از تکلیف دولت برای غربالگری یارانه بگیران نشأت گرفته باشد.

طبق قانون بودجه و آنچه در تبصره هدفمندی آمده، دولت مکلف شده برای امسال سه دهک بالای درآمدی را از دریافت یارانه حذف کند. آیین نامه این تبصره در روزهای گذشته در هیئت دولت به تصویب رسید و در دستور کار نهاده شد.

البته معین نیست که عدم واریز یارانه بعضی گروه ها دقیقا به چه دلیلی بوده و ممکن است اختلال در حساب یا روند پرداخت، عامل آن باشد ولی در هر صورت آغاز حذف یارانه بگیران بسیار محتمل خواهد بود.

در حال حاضر حدود 78 میلیون نفر یارانه نقدی دریافت می نمایند و طی سال های گذشته همیشه در قانون بودجه، دولت مکلف به حذف دهک های بالای درآمدی بوده است اما خود به صراحت اعلام نموده بود توانایی اطلاعاتی لازم را برای این موضوع ندارد و حتی در سال گذشته هیچ یارانه بگیری را حذف ننموده است.

این در حالی است در حدود سه سال پیش اقدام به حذف یارانه بگیران کرد که طی آن حدود چهار میلیون نفر را کنار گذاشت که با توجه به خطاهایی که در شناسایی وجود داشت حدود 900 هزار نفر بار دیگر به لیست یارانه بگیران برگشتند.

به هر حال باید منتظر بود و دید که دولت چه برنامه ای را برای غربالگری یارانه بگیران در سال جدید در دستور کار قرار داده تا شفاف سازی کند.

منبع: همشهری آنلاین

به "حذف یارانه ها شروع شد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حذف یارانه ها شروع شد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید