قادری: ارز دولتی دلالی، رانت و قاچاق را جذاب می نماید ، پوشش بیمه ای بهترین راه برای حمایت از مردم

به گزارش وبلاگ عینک سفارشی، عضو کمیسیون ویژه جهش فراوری مجلس گفت: اختصاص ارز 4200 تومانی به کالاهای اساسی از ابتدا شکسته خورده و غیر منطقی بوده و قاچاق، رانت و دلالی را جذاب نموده است.

قادری: ارز دولتی دلالی، رانت و قاچاق را جذاب می نماید ، پوشش بیمه ای بهترین راه برای حمایت از مردم

جعفر قادری، عضو کمیسیون ویژه جهش فراوری مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با خبرنگار مالی وبلاگ عینک سفارشی، درباره حذف ارز 4200 تومانی گفت: اختصاص ارز 4200 تومانی به کالاهای اساسی از ابتدا شکسته خورده و غیر منطقی بود. تصمیمات این چنینی اقتصاد کشور را متزلزل می نماید. ارز 4200 تومانی، قاچاق، رانت و دلالی را جذاب نموده است.

وی ادامه داد: این سیساست ارزی هیچگونه تاثیری بر معیشت مردم نگذاشته است. اگر تاثیری هم داشته بسیار محدود بوده است. ارز ترجیحی به کلی باید از اقتصاد حذف گردد. حتی افزایش رقم آن به 11 هزار تومان هم پذیرفته نمی باشد.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با بیان اینکه حذف ارز 4200 تومانی درحال آنالیز است، گفت: طرحی در کمیسیون مالی مجلس با موضوع حذف ارز 4200 تومانی درحال آنالیز است و قرار شده در سال 1400 به واردات کالای ارز 4200 تومانی داده نگردد. در منطقی بودن حذف ارز 4200 تومانی و تک نرخی شدن ارز واردات کالاهای اساسی شکی وجود ندارد و قطعا باید به این سمت حرکت کنیم.

نماینده مردم شیراز درخصوص حذف ارز 4200 تومانی دارو، گفت: ارز 4200 تومانی دارو زمینه قاچاق را فراهم نموده است. در مورد کمبود انسولین شاهد این موضوع بودیم.

وی در سرانجام توضیح داد: با سازوکار بیمه های خدمات درمانی، باید ارز 4200 تومانی دارو حذف و از مصرف کننده واقعی دارو با پوشش بیمه ای حمایت کنیم.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "قادری: ارز دولتی دلالی، رانت و قاچاق را جذاب می نماید ، پوشش بیمه ای بهترین راه برای حمایت از مردم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قادری: ارز دولتی دلالی، رانت و قاچاق را جذاب می نماید ، پوشش بیمه ای بهترین راه برای حمایت از مردم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید