جمشیدی: تعداد زیادی چهره جدید در مینی گلف خواهیم داشت، همه استان ها مجهز به سایت های مینی گلف هستند

به گزارش وبلاگ عینک سفارشی، دبیر فدراسیون گلف گفت: با سیاست وزارت ورزش در بحث استعدادیابی و حرکت ما در این راستا، این نوید را می دهم که جامعه آماری زیر 18 سال ما دو برابر شده و با توجه به تفکیک رشته ها تعداد کثیری چهره جدید را در مینی گلف خواهیم داشت.

جمشیدی: تعداد زیادی چهره جدید در مینی گلف خواهیم داشت، همه استان ها مجهز به سایت های مینی گلف هستند

مهرداد جمشیدی در گفت وگو با خبرنگار ورزشی وبلاگ عینک سفارشی، در خصوص المپیاد استعدادهای برتر گلف کشور گفت: برای دومین سال متوالی بحث استعدادیابی پسران در حال انجام است. سال گذشته این مسابقات فقط در بخش گلف و در رده سنی زیر 18 سال بود اما امسال با پیگیری و ممارست فدراسیون رشته مینی گلف را نیز به رشته های تحت پوشش استعدادیابی خود اضافه کردیم.

وی در ادامه افزود: رشته مینی گلف در کشور پیش نیازی برای گلف است. گلف در همه سطح کشور توسعه یافته نیست و از مینی گلف برای جذب مخاطبان به گلف استفاده کردیم. خوشبختانه همه استان ها مجهز به سایت های مینی گلف هستند و هر استان یک یا دو سایت مینی گلف دارد و جامعه آماری خوبی را نیز شامل می شود.

دبیر فدراسیون گلف گفت: امسال بحث استعدادیابی در مینی گلف را آغاز کردیم و استان مازنداران را به دلیل دارا بودن زیرساخت مناسب برای میزبانی بخش پسران انتخاب کردیم و این مسابقات در رده بندی 10 تا 18 سال با حضور 16 استان و افزایش 50 درصدی مشارکت نسبت به سال گذشته، در حال برگزاری است.برای سال آینده در تلاشیم تا مشارکت صددرصد استان ها را ببینیم.

رئیس ستاد المپیاد استعدادیابی فدراسیون گلف در خصوص برنامه فدراسیون برای استفاده از استعدادها یادآور شد: در بدو ورود همه استان ها باید نفرا خود را در سامانه مبین ثبت کنند و این به جمع آوری آمار و اطلاعات کمک می کند و می دانیم از هر استان چه تعداد با چه مختصاتی حضور دارند. از آنجا که المپیاد استعدادهای برتر را برگزار می کنیم نه استعدادیابی، ما نفرات اول تا سوم در دو رده سنی 10 تا 14 سال و 14 تا 18 سال را معین می کنیم. البته به همین 6 نفر اکتفا نمی کنیم و تمامی نفراتی که در مسابقات شرکت کردند بر اساس سنجش های مختلف در گروه های Aو B و C قرار خواهیم داد و در کمپ های مختلف از آنها دعوت خواهیم کرد. اولین اردو را تا پایان سال 98 برگزار می کنیم و بیشتر تمرکز ما در سال 99 بر روی نگه داری این نفرات خواهد بود. در استان استان اصفهان از 7 تا 10 شهریور ماه نیز مسابقات استعدادهای برتر در بخش دختران برگزار می شود.

وی در پایان گفت: با سیاست وزارت ورزش در بحث استعدادیابی و حرکت ما در این راستا، این نوید را می دهم که جامعه آماری زیر 18 سال ما دو برابر شده و با توجه به تفکیک رشته ها تعداد کثیری چهره جدید را در مینی گلف خواهیم داشت. اینها ذخیره ها و پشتوانه ما برای تیم های ملی خواهند بود.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "جمشیدی: تعداد زیادی چهره جدید در مینی گلف خواهیم داشت، همه استان ها مجهز به سایت های مینی گلف هستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جمشیدی: تعداد زیادی چهره جدید در مینی گلف خواهیم داشت، همه استان ها مجهز به سایت های مینی گلف هستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید