تولید برق تجدیدپذیر ایران از مرز 3 میلیارد کیلووات ساعت گذشت

به گزارش وبلاگ عینک سفارشی، بیش از سه میلیارد کیلووات ساعت برق از محل انرژی های نو از تیرماه سال 88 تا انتهای فروردین ماه سال جاری تولید شده است.

تولید برق تجدیدپذیر ایران از مرز 3 میلیارد کیلووات ساعت گذشت

به گزارش وبلاگ عینک سفارشی، بنا بر اعلام وزارت نیرو، از تیرماه سال 1388 تا انتهای فروردین ماه سال جاری، سه میلیارد و 11 میلیون کیلووات ساعت از منابع تجدیدپذیر انرژی تولید شده که این میزان تولید برق از محل انرژی های تجدیدپذیر توانسته از انتشار حدود دو میلیون و 78 هزار تن گاز گلخانه ای بکاهد.

هم چنین این میزان تولید انرژی های نو باعث شده 855 میلیون مترمکعب از مصرف سوخت های فسیلی در ایران که جز عوامل اصلی آلایندگی هواست، کاسته شود و بیش از 663 میلیون لیتر در مصرف آب نیز صرفه جویی شود.

هم اکنون 424 مگاوات نیروگاه تجدیدپذیر در ایران در حال احداث است و ظرفیت نصب شده انرژی های نو کشور به 706 مگاوات رسیده است. هم چنین تاکنون 100 نیروگاه تجدیدپذیر مگاواتی در کشور نصب شده و 46 نیروگاه مگاواتی دیگر نیز در حال احداث است.

براساس این گزارش، انرژی های تجدیدپذیر موجب اشتغال 43 هزار و 350 نفر به صورت مستقیم و غیرمستقیم شده و حجم سرمایه گذاری غیردولتی در این بخش به بیش از 123 هزار میلیارد ریال رسیده است.

بررسی اعداد و ارقام موجود در این بخش حکایت از آن دارد که 43 درصد نیروگاه های تجدیدپذیر از نوع خورشیدی، 41 درصد از نوع بادی، 13 درصد از نوع برق آبی کوچک، دو درصد از نوع بازیافت حرارت و یک درصد نیز از نوع زیست توده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "تولید برق تجدیدپذیر ایران از مرز 3 میلیارد کیلووات ساعت گذشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تولید برق تجدیدپذیر ایران از مرز 3 میلیارد کیلووات ساعت گذشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید