پژوهشگران دانشگاه یزد به فناوری الکتروریسی صنعتی در مقیاس نانو دست یافتند

به گزارش وبلاگ عینک سفارشی، اولین شرکت زایشی مستقر در پردیس فناوری و صنعتی دانشگاه یزد به فناوری الکتروریسی صنعتی جهت فراوری نانوفیلتر هایی با فیلتراسیون 95 و 99 درصد دست یافت.

پژوهشگران دانشگاه یزد به فناوری الکتروریسی صنعتی در مقیاس نانو دست یافتند

به گزارش خبرنگار دانشگاه وبلاگ عینک سفارشی، اولین شرکت زایشی مستقر در پردیس فناوری و صنعتی دانشگاه یزد به فناوری الکتروریسی صنعتی جهت فراوری نانوفیلتر هایی با فیلتراسیون 95 و 99 درصد دست یافت.

نجمه دهقان، مدیرعامل شرکت زیست فناوران بافت همانندساز مانا از طراحی و ساخت دستگاه الکتروریسی صنعتی توسط یکی از دانش آموختگان دانشکده مهندسی نساجی دانشگاه یزد اطلاع داد و گفت: هم اکنون مراحل نصب و راه انداری، تکمیل و بهینه سازی این دستگاه به انجام رسیده است.

دهقان با اشاره به اینکه این دستگاه به تائید پژوهشگاه علوم و فنون هسته ای ایران رسیده است، اضافه نمود: این شرکت پیروز به فراوری نانوفیلتر هایی با فیلتراسیون 95 و 99 درصد آئروسل های تا قطر 250 نانومتر جهت استفاده در مصارف پزشکی، آزمایشگاهی، بهداشتی و صنعتی شده است.

مدیرعامل شرکت زیست فناوران بافت همانندساز مانا گفت: صنایعی از جمله پزشکی، آرایشی و بهداشتی، فیلتراسیون، لباس ها و پوشش های محافظ و جاذب صوت بودن از کاربرد های روزافزون نانو الیاف هاست.

لازم به ذکر است، شرکت زیست فناوران بافت همانند ساز مانا به عنوان اولین شرکت زایشی دانشگاه یزد با هدف تحقیق و توسعه در حیطه های بین رشته ای شامل مهندسی نساجی، مهندسی پلیمر، فیزیک و زیست شناسی در ادامه پروژه رساله دکترای اولین دانش آموخته مهندسی نساجی دانشگاه یزد در زمینه مهندسی بافت و با مشارکت اعضای هیئت علمی مرتبط با این پروژه، فعالیت خود را به طور رسمی از بهمن ماه 1398 در پردیس فناوری و صنعتی دانشگاه یزد شروع نموده است.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "پژوهشگران دانشگاه یزد به فناوری الکتروریسی صنعتی در مقیاس نانو دست یافتند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پژوهشگران دانشگاه یزد به فناوری الکتروریسی صنعتی در مقیاس نانو دست یافتند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید