دامنه نوسان قرار نیست اصلاح بشود

به گزارش وبلاگ عینک سفارشی، هامونی، مدیرعامل فرابورس توضیح داد: دامنه نوسان بورس فعلا قرار نیست تغییری کند و با شرایط فعلی ادامه خواهیم داد.

دامنه نوسان قرار نیست اصلاح بشود

شب گذشته سلاح ورزی عضو شورای عالی بورس از احتمال باز شدن تدریجی دامنه نوسان تا انتخابات پیش رو خبر داده بود.

سلاح ورزی در این خصوص گفته بود: نگاه غالب این است که دامنه نوسان باید با یک فرایند تدریجی باز گردد، خود سازمان بورس هم برنامه هایی در این رابطه دارد.

مدیرعامل فرابورس در رابطه با دامنه نوسان گفت: نباید بورس کشور خودمان را با سایر بورس های جهان مقایسه کنیم. مثلا در برخی کشورها دامنه نوسان باز است و یک نماد مثبت و منفی 100 درصد نوسان می نماید ولی در این کشورها سهم حقیقی ها 2 درصد است و 90 درصد دست حقوقی ها و هلدینگ ها است، که این افراد حرفه ای هستند، اما این در حالی است که در کشور ما 100 درصد حقیقی ها حضور دارند و حقیقی هایی که سواد اقتصادی درستی ندارند.

او در ادامه گفت: وقتی نقدشوندگی کاهش پیدا کند حضور بازارگردان ها افزایش پیدا می نماید، اما باید توجه به تفاوت اقلیم داشته باشیم برای مثال در کشور ژاپن دو نوع بازار وجود دارد یکی بازار بازگردان ها و دیگری بازار بازارگردان ها و مردم است. در کشورهای دیگر برای نمادی که با مشکل کمبود نقدینگی روبرو می گردد، 4 عدد بازارگردان وجود دارد.

هامونی بیان نمود: برای برداشتن دامنه نوسان یک سری پیش نیاز نیاز است اگر دامنه نوسان نداشته باشیم خیلی بهتر از داشتن دامنه نوسان 10 درصدی است.

منبع: باشگاه وبلاگ عینک سفارشی

منبع: تجارت نیوز

به "دامنه نوسان قرار نیست اصلاح بشود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دامنه نوسان قرار نیست اصلاح بشود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید