جذب هزار نخبه علمی در دانشگاه آزاد، اعلام فراخوان 2 هفته آینده

به گزارش خبرنگاران به نقل از دانشگاه آزاد اسلامی، محمدمهدی طهرانچی گفت: در سال تحصیلی 98-97 هزار نخبه علمی جوان برای عضویت در هیات علمی این دانشگاه جذب می شوند.

جذب هزار نخبه علمی در دانشگاه آزاد، اعلام فراخوان 2 هفته آینده

وی اضافه کرد: همچنین برای بازگشت 100 نفر از نخبگان که در 100 دانشگاه برتر دنیا درحال تحصیل هستند تمهیداتی در نظر گرفته گردیده است که این افراد نیز از سال جاری در این دانشگاه شروع بکار خواهند کرد.

سرپرست دانشگاه آزاد با بیان اینکه رشته های مورد احتیاج، احصا گردیده است، تاکید نمود: سال جاری برای واحدها، هیات علمی جذب نخواهیم کرد بلکه جذب برای استان ها و دانشگاههای استانی خواهد بود. برای این افراد دوره آموزشی یک ماهه در نظر گرفته گردیده است تا با فنون آموزش، پژوهش و اداره کلاس آشنا شوند.

طهرانچی اضافه کرد: در استان تهران از گذشته سه واحد استانی داشتیم که ساختمان های مجزا داشتند و این موضوع مسائلی را ایجاد می کرد و با توجه به امکاناتی که فراهم شد، مجموعا 18 دانشکده از سطح شهر جمع آوری و در واحدها مستقر شدند و این موضوع موجب می گردد که امکانات بیشتری در اختیار دانشجویان قرار گیرد.

وی مطرح کرد: طرح های اشتغال و نوآوری در مجتمع های دانشگاهی در حال افتتاح است و خدمات کامل جانبی نیز برای بهره مندی دانشجویان فراهم گردیده است.

سرپرست دانشگاه آزاد با اشاره به اینکه یکی از مسائل کشور و جوانان موضوع اشتغال است اضافه کرد: یکی از برنامه های دانشگاه فعالیت بر محور اشتغال دانش بنیان است و دانشگاه باید سهم خودش را در این باره ایفا نماید.

طهرانچی گفت: نخستین برنامه ما، غنابخشی به دوره های کارشناسی است و بعنوان مثال مدرسه های مهارت را در کنار دوره های آموزشی طراحی نموده ایم و همچنین در حال ایجاد دادگاه های مجازی برای دانشجویان حقوق، مدرسه ای برای دانشجویان رشته علوم تربیتی و مزارع نمونه برای دانشجویان رشته کشاورزی هستیم.

وی اضافه کرد: سراهای نوآوری با محور اشتغال نیز ایجاد خواهد شد که 4 سرا در تهران و 34 سرا نیز در مراکز استان ها راه اندازی می گردد.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: صندوق حمایت از فناوری ها و همچنین صندوق حمایت از صندوق های دانش بنیان و صندوق های ریسک پذیر نیز ایجاد خواهد شد.

طهرانچی تاکید نمود: سالانه حدود 70 هزار خاتمه نامه توسط فارغ التحصیلان دوره های تحصیلات تکمیلی در دانشگاه آزاد اسلامی نگارش می گردد و کوشش داریم از این ظرفیت استفاده کنیم و با ساماندهی آنها بتوانیم به حل مسائل کشور یاری کنیم.

منبع: خبرگزاری مهر

به "جذب هزار نخبه علمی در دانشگاه آزاد، اعلام فراخوان 2 هفته آینده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جذب هزار نخبه علمی در دانشگاه آزاد، اعلام فراخوان 2 هفته آینده"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید