توقف یکباره واردات قطعات هواپیما نتیجه بخش نیست

به گزارش وبلاگ عینک سفارشی به نقل از خانه ملت، سید حسین افضلی با اشاره به اظهارات مسئولان سازمان هواپیمایی کشوری در رابطه با متوقف کردن واردات تجهیزات هواپیما به داخل گفت: قطعات و تجهیزات و سخت افزارهای مرتبط با بخش هواپیما و هوایی همگی های تِک هستند به این معنا که تکنولوژی بسیار بالایی دارند و ساخت آن نیازمند کوشش های بسیاری است.

توقف یکباره واردات قطعات هواپیما نتیجه بخش نیست

نماینده مردم اقلید در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: ورود دانشمندان و نخبگان کشور ما به بحث مطالعه و فراوری قطعات هواپیما اقدام مثبت و مطلوبی است و پژوهشگران می توانند به این موضوعات ورود نموده و خوشبختانه در بسیاری از اوقات این رویکرد نتیجه مثبت به دنبال داشته است.

وی توضیح داد: اما اینکه واردات تجهیزات و قطعات هواپیما را به یکباره قطع کنیم و تمام تمرکز را بر مطالعات و فراوریات داخلی بگذاریم به نظر من رویکرد غیر عملی است و بعید می دانم که نتیجه ای داشته باشد.

افضلی ادامه داد: سازگار بودن قطعات با هواپیما استانداردسازی قطعات انجام تست های مختلف و اخذ مجوزهای بین المللی تنها بخشی از مراحل و اقداماتی است که باید در پروسه فراوری قطعات هواپیما مورد توجه قرار گیرد.

وی اظهار داشت: به طور حتم نمی توانیم در مسائلی که با جان و ایمنی مردم مرتبط است به صورت ضربتی عمل کنیم بلکه باید با تأمل و برنامه ریزی دقیق این مسائل مورد بررسی و پیگیری قرار گیرد.

نماینده مردم در مجلس دهم گفت: فراوری قطعات و تجهیزات هواپیما آیین نامه و مقررات خاص خود را دارد و در صورت عدم تأیید نهادهای بین المللی و تخصصی، کشورهای دیگر اجازه فرود هواپیما را نمی دهند؛ البته در شرایط کنونی صنعت فراوری هواپیما قطعات و تجهیزات هواپیما دیگر به صورت انحصاری در اختیار یک کشور نیست بلکه همه کشورها می توانند در این عرصه فعالیت نمایند.

عضو کمیسیون عمران مجلس ادامه داد: قطعاً رویکرد مسئولان برای ورود به بحث فراوری و قطعات هواپیما خوب است اما این مسئله باید با تحمل و برنامه ریزی دقیق انجام گردد ضمن اینکه این کار باید با بررسی اقتصادی کامل همراه باشد تا تعیین گردد که آیا فعالیت در این عرصه برای کشور مقرون به صرفه خواهد بود یا خیر.

منبع: خبرگزاری مهر

به "توقف یکباره واردات قطعات هواپیما نتیجه بخش نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توقف یکباره واردات قطعات هواپیما نتیجه بخش نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید