تأیید یاری نظامی 300 میلیون دلاری آمریکا به اوکراین

به گزارش وبلاگ عینک سفارشی، کمیته امور بین الملل سنا با لایحه مشارکت با اوکراین در عرصه امنیتی که افزایش یاری های نظامی سالانه آمریکا به کی یف را در نظر گرفته موافقت کرد و اکنون این سند باید به تصویب سنا و مجلس نمایندگان برسد.

تأیید یاری نظامی 300 میلیون دلاری آمریکا به اوکراین

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ عینک سفارشی به نقل از خبرگزاری نووستی، اوکسانا مارکارووا سفیر اوکراین در واشنگتن صبح امروز در صفحه فیس بوک خود خاطرنشان کرد که کمیته امور بین الملل مجلس سنای آمریکا به توافق آراء از لایحه مشارکت با اوکراین در عرصه امنیتی حمایت نموده است.

این سند افزایش یاری های نظامی سالانه ایالات متحده به اوکراین که میزان آن در امسال 300 میلیون دلار اختصاص یافته، را در نظر گرفته است.

سفیر اوکراین در پیغام خود یادآور شده که این لایحه قانونی در شرایط کنونی که برخوردهای تهاجمی روسیه علیه این کشور شدت یافته و نیروهای نظامی روسی در مرزهای شرقی و شبه جزیره اشغال شده کریمه متمرکز شده اند، اهمیت بسیار زیادی برای مقامات کی یف دارد.

در عین حال، رابرت منندز رئیس کمیته امور بین الملل سنای آمریکا نیز یادآور شده که این سند شامل مجموعه ای از یاری های درازمدتی است که نشان دهنده تعهد هر دو حزب دموکرات و جمهوری خواه آمریکا به تقویت امنیت کشور اوکراین است. این لایحه برای اینکه قابلیت اجرایی پیدا کند، باید از سوی سنا و مجلس نمایندگان کنگره آمریکا مورد تأیید قرار گرفته و سپس توسط رئیس جمهوری این کشور امضاء گردد.

این در حالی است که دمیتری کولبا وزیر امور خارجه اوکراین نیز روز گذشته خاطرنشان کرد که مقامات کی یف خواهان یاری ایالات متحده برای تأمین تجهیزات مبارزه رادیوالکترونیکی به منظور مقابله با روسیه هستند.

به گفته وی، در دیدار هفته قبل خود با آنتونی بلینکن وزیر امور خارجه آمریکا در بروکسل این مسئله را مطرح نموده و امیدوار است که واشنگتن به این درخواست کی یف پاسخ مثبت بدهد.

پیش از این، لوید آستین رئیس پنتاگون اعلام نموده بود که ایالات متحده به ارائه یاری های نظامی خود به اوکراین برای دفاع از خود ادامه خواهد داد. به گفته وی، صحبت بر سر تأمین انواع تجهیزات و تسلیحات نظامی و همچنین اعزام مربیان نظامی برای آموزش نیروهای دولتی اوکراین است.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "تأیید یاری نظامی 300 میلیون دلاری آمریکا به اوکراین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تأیید یاری نظامی 300 میلیون دلاری آمریکا به اوکراین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید