برای سال آینده نگران قیمت میوه نباشید

به گزارش وبلاگ عینک سفارشی، در روزهای اخیر به دلیل برخی بی برنامه گی ها قیمت میوه گران شد. حالا اما فعالان بازار می گویند نگران سرمازدگی نباشید میوه سال آینده گران نمی شود.

برای سال آینده نگران قیمت میوه نباشید

مدیر عامل اتحادیه سراسری باغبانی ایران در رابطه با دلایل گرانی قیمت میوه گفت: مهم ترین دلیل قیمت های کنونی نحوه توزیع است از همین رو سازمان تعاون روستایی دریک هفته اخیر برای توزیع محصولات کشاورزی وارد عمل شده است و با غرفه هایی برای عرضه مستقیم توسط تولیدکنندگان سعی کردیم به متعادل سازی قیمت ها کمک کنیم تا مردم بدون واسطه کالای مورد نظر خود را تامین کنند.

کمال یدالهی افزود: با ایجاد بازارچه ها و غرفه ها در مکان های مختلف عرضه محصول تسهیل شده و بازار از انحصار خارج می شود و در واقع فقط میادین تره بار مکان توزیع نیستند بلکه باید مکان های موازی با این میادین هم ایجاد شود.

او ادامه داد: اگر این اتفاق بیفتد سال آینده هم دولت نیاز به ذخیره سازی ندارد. بلکه سردخانه داران و تولیدکنندگان می توانند محصول خود را در این غرفه ها به صورت مستقیم به مردم عرضه کنند.

یدالهی در رابطه با پیش بینی خود از قیمت میوه در سال آینده گفت :خوشبختانه تا به امروز سرمازدگی نداشتیم که بهانه ای برای گرانی باشد و اگر در نحوه توزیع اخلال وارد نشود میوه با قیمت مقطوع به دست مصرف کننده می رسد.

منبع: تجارت نیوز

به "برای سال آینده نگران قیمت میوه نباشید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برای سال آینده نگران قیمت میوه نباشید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید