اجرای 5 پروژه عظیم استراتژیک در بندر چابهار، پیشرفته ترین برج کنترل بنادر ایران در بندر شهیدبهشتی ساخته می گردد

به گزارش وبلاگ عینک سفارشی، مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان گفت: پنج پروژه عظیم عمرانی و تجهیزاتی بندر چابهار تا انتها سال به بهره برداری می رسد.

اجرای 5 پروژه عظیم استراتژیک در بندر چابهار، پیشرفته ترین برج کنترل بنادر ایران در بندر شهیدبهشتی ساخته می گردد

به گزارش وبلاگ عینک سفارشی به نقل از خبرگزاری تسنیم، بهروز آقایی گفت: پنج پروژه عظیم عمرانی و تجهیزاتی بندر چابهار تا سرانجام سال به بهره برداری می رسد. پروژه های عمرانی بندر چابهار با بیش از 460 میلیارد تومان اعتبار و اشتغال زایی مستقیم 708 نفر در دست اجرا است.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان سیستان و بلوچستان ادامه داد: پروژه های عمرانی و تجهیزاتی متعددی از سال گذشته در بندر در حال انجامست که پیش بینی می گردد بعضی از این پروژه ها با پیشرفت فیزیکی مناسب و جلوتر از برنامه زمان بندی تا سرانجام سال جاری به بهره برداری برسد. پروژه های پوشش رادیویی سواحل استان در منطقه A1 دریایی و برج کنترل ترافیک دریایی بندر چابهار جلوتر از برنامه زمان بندی تا سرانجام سال جاری به بهره برداری خواهد رسید.

وی اضافه نمود: پروژه برج کنترل ترافیک دریایی بندر چابهار به عنوان بلندترین و پیشرفته ترین برج کنترل بنادر کشور یکی از این پروژه هاست که با پیشرفت فیزیکی تقریباً 48 درصد و سه درصد بیش از برنامه زمان بندی در حال انجام است. این پروژه با اعتبار اولیه 28 میلیارد تومان و با اشتغال زایی مستقیم 100 نفر در بندر شهید کلانتری چابهار در حال احداث است.

مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان پروژه پوشش رادیویی سواحل استان با پیشرفت فیزیکی 51 درصد و با 10 درصد پیشرفت بیش از برنامه زمان بندی را از دیگر پروژه های این بندر اقیانوسی برشمرد و گفت: همه کوشش تیم فنی بر این است که این پروژه مهم تا سرانجام سال جاری به بهره برداری برسد. اجرای این پروژه ظرفیت اشتغال زایی مستقیم 50 نفر را فراهم نموده است.

آقایی اعتبار این پروژه را 11 میلیارد تومان گفت که با تکمیل، احداث و تجهیز چهار سایت unmanned در شرق و غرب سواحل استان و همچنین خرید و نصب تجهیزات جدید ایستگاه مرکزی MRCC بندر شهید بهشتی، منطقه A1 دریایی به طول 540 کیلومتر به طور کامل تحت پوشش رادیویی در باند VHF قرار خواهد گرفت.

وی گفت: دیوارکشی و محوطه سازی ساختمان های عملیاتی بندر شهید بهشتی، انجام تعمیرات اساسی زیرآبی یدک کش رمضان و بارج پیشین، انجام تعمیرات اساسی زیرآبی یادگار2 و همچنین ساخت، حمل و تحویل یک فروند قایق گارد 600 اسب بخار را از دیگر پروژه های آماده بهره برداری این بندر با اعتباری بالغ بر 15 میلیارد تومان نام برد.

مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان اضافه نمود: پروژه های دایک حفاظت ساحلی جنوب شرقی بندر شهید بهشتی، شبکه معابر و تأسیسات زیربنایی، اطفاء حریق و احداث شبکه آبیاری قطره ای، تعمیرات اساسی دو باب انبار بندر شهید بهشتی، احداث سیستم شبکه اعلان حریق در اماکن بندری و بازسازی و تأمین قطعات یدکی یک دستگاه جرثقیل PPM از دیگر پروژه های در دست اجرا است.

آقایی پروژه احداث مخازن فرآورده های نفتی، احداث مخازن نگهداری LPG، احداث انبار چندمنظوره، احداث سایت شست وشو و ضدعفونی کامیون را از پروژه های سرمایه گذاری بخش خصوصی در این بندر اقیانوسی بیان کرد که ظرفیت اشتغال زایی مستقیم برای 136 نفر ایجاد خواهد نمود.

منبع: جام جم آنلاین

به "اجرای 5 پروژه عظیم استراتژیک در بندر چابهار، پیشرفته ترین برج کنترل بنادر ایران در بندر شهیدبهشتی ساخته می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اجرای 5 پروژه عظیم استراتژیک در بندر چابهار، پیشرفته ترین برج کنترل بنادر ایران در بندر شهیدبهشتی ساخته می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید