چرا ویتامین د می تواند خطر ابتلا به سرطان سینه را کاهش دهد؟

به گزارش وبلاگ عینک سفارشی، در یک مطالعه جدید، محققان به ابعاد مولکولی می روند تا تعیین کنند که چرا ویتامین D باعث کاهش شانس ابتلا به سرطان سینه می شود.

چرا ویتامین د می تواند خطر ابتلا به سرطان سینه را کاهش دهد؟

Healthline: تحقیقات جدید در مورد ارتباط بین ویتامین D و کاهش خطر ابتلا به سرطان سینه نشان می دهد که غلظت های بالاتر از مواد مغذی می تواند یک عامل باشد. تحقیق در مورد نقش ویتامین D و تاثیر آن بر سرطان سینه جدید نیست. داده ها نشان داده اند که زنان دارای سطوح پایین ویتامین در معرض خطر ابتلا به سرطان هستند. اما هنوز شواهد کافی برای ارتباط مستقیم بین ویتامین D و کاهش خطر ابتلا به سرطان سینه وجود ندارد.

این مطالعه جدید که توسط محققان دانشگاه سان دیگو در کالیفرنیا اجرا شده است، با همکاری دانشگاه کریتون، دانشگاه پزشکی کارولینای جنوبی و بهداشت عمومی، ممکن است برخی دستاوردهای جدید در ارتباط بین دو موضوع به وجود آورند.

دکتر اسکات کریستنسن، استاد هماتولوژی و انکولوژی در دانشگاه کالیفرنیا دیویس و مدیر پزشکی در U.C. به Healthline گفت که او در مورد مطالعه به طور محتاطانه خوش بین است. او این را به پیشرفت اطلاعاتی در مورد نقش ویتامین D در ارتباط با پیشرفت سرطان سینه نسبت داد.

ویتامین D چه می کند؟

ویتامین D برای سلامت کلی بدن حیاتی است. این ویتامین کمک می کند تا عضلات حرکت کنند، اجازه می دهد سیگنال ها از طریق اعصاب فرستاده شوند و کمک می کند تا سیستم ایمنی بدن خود را از بیماری محافظت کند.

دکتر ماریسا وایس، مدیر ارشد پزشکی و موسس Breastcancer.org، به Healthline گفت: ما می دانیم ویتامین D باعث تقویت استخوان ها می شود و نقش مهمی در رشد طبیعی سلول ها دارد.

وایس همچنین در مرکز پزشکی لانکونو در پنسیلوانیا فعالیت می کند و به عنوان مدیر تحقیقات سرطان پستان و مراقبت از سلامت سینه کار می کند.

میزان توصیه شده روزانه ویتامین D برای افراد 1 تا 70 ساله 600 واحد بین المللی (IU) است. این شامل زنان باردار هم می شود. از زمان تولد تا 12 ماه، این مقدار 400 IU است. بزرگسالان بالای 70 سال باید 800 IU واحد ویتامین Dداشته باشند.

دو راه اصلی برای به دست آوردن ویتامین D کافی برای مردم وجود دارد - از طریق غذا و از خورشید.

ماهی های چرب مانند ماهی آزاد، ساردین ها و صدف ها منبع خوبی از ویتامین D هستند. مکمل ها راه دیگری برای تامین ویتامین بدن هستند.

ویتامین D در بدن نیز تولید می شود و به شکل غیر فعال ، بیشتر در پوست ذخیره می شود. هنگامی که مردم پوست خود را در معرض خورشید قرار می دهند، اشعه ها ویتامین را به شکل فعال آن تبدیل می کنند.

کمبود ویتامین D

هر دو محقق وایس و کریستنسن می گویند نگرانی در مورد سرطان پوست ناشی از قرار دریافت در معرض نور خورشید موجب کمبود ویتامین D در بسکمک از مردم شده است.

مطالعات ارتباط بین کاهش مصرف ویتامین D و افزایش میزان سرطان سینه را نشان می دهد، اما هیچ مطالعه ای ارتباط مستقیم این دو موضوع را ثابت نکرده است.

مساله ای که در مورد کمبود ویتامین D وجود دارد این است که نشانه ای از کمبود آن وجود ندارد. وایس افزود: کمبود آن نامرئی است بنابراین تنها راه برای فهمیدن آن از طریق یک آزمایش خون است که سطح ویتامین D را بررسی می کند.

او خاطر نشان کرد که زنان به طور خاص باید سطح خود را شناسایی کنند تا بتوانند در صورت نیاز به ویتامین D از طریق غذا یا مکمل آن را تامین کنند.

کریستنسن هشدار داد که ویتامین D تنها عاملی نیست که بتواند بر سرطان سینه تاثیر بگذارد.

مانند تمام سرطان ها، سرطان سینه ناشی از بسکمک از مسائل است. رژیم غذایی، ورزش، انتخاب شیوه زندگی و ژنتیک همه در این مساله نقش ایفا می کنند. ویتامین D تنها بخشی از این معادله است.

2121

منبع: خبرآنلاین

به "چرا ویتامین د می تواند خطر ابتلا به سرطان سینه را کاهش دهد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چرا ویتامین د می تواند خطر ابتلا به سرطان سینه را کاهش دهد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید