پیش بینی تشنج با سیستم پوشیدنی

به گزارش وبلاگ عینک سفارشی، دانشمندان اخیرا پیروز به طراحی و توسعه سیستم پوشیدنی برای پیش بینی تشنج شده اند.

پیش بینی تشنج با سیستم پوشیدنی

اگرچه دارو به کنترل تشنج در بعضی از بیماران مبتلا به صرع یاری می نماید اما این داروها بر روی بعضی افراد مبتلا تاثیر چندانی ندارد. حال محققان سیستم جدیدی برای یاری به این گروه از افراد طراحی نموده اند و این سیستم حداقل به آنها زمان وقوع تشنج را اطلاع می دهد.

سیستم مذکور که Epiness نام دارد از دو قسمت تشکیل شده است: مجموعه ای از الکترودهای نوار مغزی(الکتروانسفالوگرافی) نصب شده روی پوست که فعالیت الکتریکی مغز افراد را کنترل می نماید و یک ریزپردازنده متصل به آن که مبتنی بر الگوریتم های یادگیری ماشین است. این الگوریتم ها بر روی داده های نوار مغزی نظارت دارند و داده هایی را درباره حالات این افراد چه در هنگام تشنج و چه در هنگامیکه این تجربه را نداشتند جمع آوری می نمایند.

با یادگیری اینکه کدام الگوها به طور مداوم در فعالیت الکتریکی که بلافاصله قبل از تشنج اتفاق می افتد، رخ می دهد، این الگوریتم ها در نهایت قادر به پیش بینی آغاز تشنج افراد با دقت 97 درصد بودند. این الگوریتم ها همچنین می توانند بین سیگنال های الکتریکی مغز و سر و صدای زمینه ای منحرف نماینده تفاوت قائل شوند.

دکتر اورن شریکی(Oren Shriki) دانشمند ارشد این مطالعه از دانشگاه بن گوریون گفت: حملات صرعی، بیماران مبتلا به صرع را در معرض خطرات مختلف قابل پیشگیری از جمله سقوط، سوختگی و سایر آسیب ها قرار می دهد. بنابراین ما بسیار هیجان زده هستیم که الگوریتم های یادگیری ماشین که ما توسعه داده ایم پیش بینی دقیق حملات قریب الوقوع را حداکثر تا یک ساعت قبل از وقوع آنها فراهم می نمایند.

یک کنسرسیوم آلمانی نیز همچنین در حال کار بر روی یک گوشی پیش بینی نماینده تشنج است که می تواند افزایش میزان نبض کاربر را تشخیص دهد.،ایسنا

منبع: ایران آنلاین

به "پیش بینی تشنج با سیستم پوشیدنی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیش بینی تشنج با سیستم پوشیدنی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید