پیغام وزیر خارجه پاکستان به خانواده خلبان اسیر هندی

به گزارش وبلاگ عینک سفارشی، وزیر خارجه پاکستان در پیامی به خانواده خلبان هندی که روز گذشته توسط ارتش پاکستان اسیر شده یادآور شد که اسلام آباد رفتاری انسان محبت آمیز با وی خواهد داشت.

پیغام وزیر خارجه پاکستان به خانواده خلبان اسیر هندی

به گزارش دفتر منطقه ای وبلاگ عینک سفارشی به نقل از ای.آر.وای نیوز، شاه محمود قریشی وزیر خارجه پاکستان در پیامی خطاب به خانواده خلبان هندی که روز گذشته پس از هدف قرار دریافت جنگنده اش توسط ارتش پاکستان اسیر شد گفت: نگران وضعیت سلامت او نباشید.

وی توضیح داد: در مورد زمان و نحوه تحویل او به مقامات هندی با عمران خان مصاحبه خواهیم داشت و سپس نظر خود را اعلام می کنیم.

قریشی تاکید نمود: آنچه اسلام آباد در مورد این اسیر هندی نشان داده رفتاری انسان محبت آمیز توام با مسئولیت پذیری است.

وزیر خارجه پاکستان گفت: نباید رفتار انسان محبت آمیز ما ضعف تلقی گردد بلکه ما در کوشش هستیم تا نشان دهیم که علاقه ای به جنگ و کشتار نداریم.

معاون حزب تحریک انصاف گفت: برای گسترش صلح و ثبات در منطقه آماده هر اقدامی هستیم و تمام مجامع بین المللی نیز مخالف جنگ دو ابرقدرت هسته ای منطقه هستند.

وی افزود: مردم هند نسبت به سلامت خلبان کشورشان آسوده خاطر باشند، اسلام آباد تمام نیازهای او را فراهم نموده است و پزشکان نیز سلامت او را کنترل می نمایند.

قریشی اضافه نمود: زمانی که از سوی هند درخواست رسمی برای آزادی این خلبان دریافت کنیم در مورد آن تامل نموده و با حسن نیت نظر خود را اعلام می کنیم.

لازم به ذکر است روز گذشته ارتش پاکستان دو جنگنده هندی که وارد حریم هوایی این کشور شده بودند را ساقط کرد، یکی از این جنگنده ها در خاک کشمیر اشغالی سقوط نموده و هر دو سرنشین آن کشته شدند ولی جنگنده دیگر در پاکستان سقوط کرد و خلبان آن توسط نیروهای ارتش دستگیر شد.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "پیغام وزیر خارجه پاکستان به خانواده خلبان اسیر هندی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیغام وزیر خارجه پاکستان به خانواده خلبان اسیر هندی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید