نامه نمکی به وزیر بهداشت هند: برای کمک به مهار کرونا در هند آمادگی داریم

به گزارش وبلاگ عینک سفارشی، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در نامه ای به وزیر بهداشت هند با تاکید بر اینکه مدیریت پاندمی کووید19 جز با همدلی و همکاری همه کشور ها میسر نیست، آمادگی جمهوری اسلامی ایران را برای ارایه کمک های فنی، کارشناسی و تجهیزاتی به این کشور برای مهار کرونا اعلام کرد.

نامه نمکی به وزیر بهداشت هند: برای کمک به مهار کرونا در هند آمادگی داریم

به گزارش وبدا، سعید نمکی در نامه ای به هاراش وارد هان وزیر بهداشت هند با ابراز تاسف از ابتلا و مرگ و میر بالای شهروندان آن کشور به بیماری کووید19 تاکید کرد: مدیریت پاندمی موجود به جز با همدلی، همکاری و مساعدت همه کشور ها در سایه عدالت، رفع تبعیض ها و تحریم ها و همچنین رساندن عادلانه همه امکانات موثر در پیشگیری، تشخیص و درمان برای یکایک مردم نیازمند جهان و حمایت سیاسی، کارشناسی و اقتصادی تشکیلات بین المللی و سازمان های مردم نهاد میسر نخواهد بود.

وی اضافه کرد: جمهوری اسلامی ایران گرچه در سایه تحریم های ظالمانه و فشار های ناشی از آن برای تهیه دارو، واکسن و تجهیزات پزشکی، روز های سختی را گذراند و امروز نیز با موج چهارم بیماری ناشی از ویروس موتاسیون یافته انگلیسی روبرو است، مع الوصف توانسته با تکیه بر دانش بومی، استفاده از تجربه و علم دانشمندان داخلی و همچنین وفاق گسترده علمی با کمترین عارضه ممکن از این موج سهمگین عبور کند.

نمکی ادامه داد: ایران توانست تجهیزات و دارو های مورد نیازش را بسازد و در عرصه واکسن نیز زیرساخت های مناسبی را فراهم کند که امیدواریم تبادل تجارب با مراکز علمی، تحقیقاتی و تولیدی دوکشور بتواند آینده روشن تری را برای دو کشور که سابقه دیرینه ای در تبادلات علمی، فرهنگی و تولیدی دارند رقم بزند. دولت و ملت ایران آماده اند تا در این روز های سخت و در اوج گرفتاری شهروندان عزیز کشور هندوستان با اپیدمی COVID-19 از هر کمک فنی، کارشناسی و تجهیزاتی دریغ نکند. توفیق مهار هرچه زودتر بیماری را برای جناب عالی و همکاران ارجمندتان آرزومندم.

هند با یک سونامی ویروس کرونا روبرو است و کمبود امکانات پزشکی، به گفته کارشناسان، سیستم بهداشتی این کشور را در آستانه فروپاشی قرار داده است.

تا به امروز 16 میلیون و 600 نفر در این کشور به کرونا مبتلا شده و 345 هزار نفر جان باخته اند. گزارش های منتشر شده از هند حاکی از این است که بیمارستان های این کشور با کمبود جا و امکانات درمانی از جمله اکسیژن روبرو هستند و بسکمک از مردم این کشور از ترس ابتلا به کرونا برای تحویل اجساد درگذشتگان خود مراجعه نمی کنند.

منبع: فرارو

به "نامه نمکی به وزیر بهداشت هند: برای کمک به مهار کرونا در هند آمادگی داریم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نامه نمکی به وزیر بهداشت هند: برای کمک به مهار کرونا در هند آمادگی داریم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید