پس از کرونا احتمالا دو فاجعه مرگبار دیگر رخ خواهد داد

به گزارش وبلاگ عینک سفارشی، بیل گیتس بنیان گذار شرکت مایکروسافت و یکی از مشهورترین و ثروتمندترین افراد دنیا فجایع مهم بعدی که احتمالا بشر در آینده با آن روبرو خواهد شد را پیش بینی نموده است.

پس از کرونا احتمالا دو فاجعه مرگبار دیگر رخ خواهد داد

به گزارش ایسنا و به نقل از آی ای، بیل گیتس که تقریبا شش سال پیش به مردم درباره شیوع جهانی ناشی از یک ویروس تنفسی هشدار داده بود اکنون در مصاحبه ای که با دِرِک مولِر، مدیر کانال یوتیوب وریتاسیوم داشت، درباره دو فاجعه مرگبار دیگر که به اعتقاد او زندگی بشر را در آینده تهدید خواهند کرد صحبت کرد.

بیل گیتس با اشاره به پیش بینی قبلی خود درباره شیوع یک بیماری همه گیر گفت پیش بینی می نماید که گرمایش جهانی و بیوتروریسم می تواند فجایعی باشد که در آیند جهان با آن روبه رو خواهد شد.

در سال 2015 بیل گیتس در یک نشست های همایش جهانی تد درباره موضوعی با عنوان شیوع بعدی؟ ما آماده نیستیم صحبت کرد که این موضوع در ماه مارس سال 2020 و پس از شیوع ویروس کرونا در سراسر جهان مورد توجه نهاده شد. به دنبال جلوگیری از شیوع جهانی ویروس ابولا در سال 2014، گیتس به مردم در خصوص شیوع یک بیماری در آینده و اینکه چگونه جهان باید برای مقابله با این بیماری مجهز باشد هشدار داده بود.

اخیراً در 4 فوریه، گیتس طی تماس تلفنی با درک مولر گفت که از پیشگویی خود احساس خوبی ندارد. گیتس گفت: هیچ احساسی خوبی درباره اینکه چنین چیزی را پیش بینی کردم ندارم. مولر همچنین از گیتس سوال کرد که چگونه دقیقاً شیوع جهانی یک ویروس را در سال 2015 پیش بینی نموده بود. گیتس شرح داد که با وجود ویروس های تنفسی بسیاری در جهان، شیوع یک بیماری همه گیر تنفسی اجتناب ناپذیر است.

وی گفت: تعدادی ویروس تنفسی در جهان وجود دارد و هر از گاهی نیز بر تعداد آن ها افزوده می گردد. بیماری های تنفسی بسیار ترسناک هستند، زیرا افراد ممکن است گرچه به آن مبتلا هستند در هواپیما و اتوبوس بفرایند و این بر خلاف بعضی دیگر از بیماری ها مانند ابولا است که در صورت ابتلا و تا زمانی که ویروس در بدن فرد است و ممکن است افراد دیگر را آلوده کند، افراد مبتلا در بیمارستان بستری خواهند بود.

وقتی از گیتس در خصوص اینکه چه فاجعه ای دیگری می تواند در آینده رخ دهد که بشر برای آن اماده نیست سوال شد وی گفت که می تواند دو مورد را ذکر کند و نگرانی های خود را درباره وقوع آن ها و نحوه مقابله بشر با آن ها ابراز کرد.

وی گفت: یکی از آن حوادث گرمایش جهانی است. هر ساله میزان تلفات این رویداد ناگوار حتی بیشتر از تلفاتی است که ما در این بیماری همه گیر داشته ایم. وی گفت که احساس می نماید درباره پیش بینی دیگرش به اندازه کافی صحبت نشده است و آن بیوتروریسم است. کسی که می خواهد صدمه بزند می تواند یک ویروس را مهندسی کند و این به معنی است که احتمال بروز این بیماری بیشتر از شیوع اپیدمی های طبیعی مانند شیوع بیماری فعلی است.

مولر همچنین از گیتس پرسید: آیا بشر به لطف درس هایی که در این شیوع آموخته است آیا قادر به جلوگیری از همه گیری بعدی خواهد بود؟ اما متأسفانه پاسخ وی خیر بود.

گیتس گفت: همه گیری های بیشتری وجود خواهد داشت. وی اظهار کرد که به اعتقاد او همه گیری دیگر نیز همچنان می تواند هرج و مرج ایجاد کند، اما امیدوار است که اگر مردم از این همه گیری آموخته و خود را سازگار نمایند، اوضاع می تواند فرایند بهتری داشته باشد.

گیتس گفت: ما می توانیم آمادگی خود را افزایش دهیم بنابراین اگر این کار را انجام دهیم میزان تلفاتمان به اندازه تلفات امروزه ناشی از این بیماری نخواهد بود.

منبع: فرارو

به "پس از کرونا احتمالا دو فاجعه مرگبار دیگر رخ خواهد داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پس از کرونا احتمالا دو فاجعه مرگبار دیگر رخ خواهد داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید