وزارت خارجه روسیه تحریم های جدید اتحادیه اروپا را محکوم کرد

به گزارش وبلاگ عینک سفارشی، وزارت امور خارجه روسیه در بیانیه ای امروز (شنبه) اقدام اتحادیه اروپا در اعمال تحریم های جدید علیه روسیه به بهانه مناقشه نوامبر گذشته در توقیف چند کشتی اوکراینی در تنگه کرچ را محکوم کرد.

وزارت خارجه روسیه تحریم های جدید اتحادیه اروپا را محکوم کرد

به گزارش وبلاگ عینک سفارشی، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، وزارت امور خارجه روسیه در بیانیه ای امروز شنبه بیان کرد شورای اتحادیه اروپا در تاریخ 15 مارس تدابیر محدودیت آمیز یکجانبه ای علیه چند شهروند روسی تصویب کرد. بهانه این اتحادیه برای گنجاندن نام هموطنان ما در لیست این تحریم های نامشروع، نشاندهنده ریاکاری و بدبینی اتحادیه اروپا است.

در ادامه این بیانیه آمده است: ادعاهای اتحادیه اروپا در مورد این که روسیه قوانین بین المللی را نقض نموده و به اعمال زور بی پایه و اساس پرداخته کاملاً نادرست هستند. این آشکار شده که در روز رخ دادن این مناقشه در 25 نوامبر دو کشتی نیروی دریایی اوکراین حامل عوامل سرویس اطلاعاتی-امنیتی این کشور کوشش کرد تا از دریای سیاه وارد دریای آزوف شده و اقدام به نقض حق عبور و مرور صلح آمیز در آب های ارضی روسیه کرد.

این بیانیه وزارت امور خارجه روسیه در حالی منتشر شده که در حادثه 25 نوامبر گذشته در تنگه کرچ که در جریان آن سه کشتی اوکراینی توسط کشتی های روسی توقیف شدند باعث بدتر شدن روابط میان مسکو و اتحادیه اروپا شد.

اتحادیه اروپا روز آدینه بیان کرد در ارتباط با این مناقشه هشت شهروند روس دیگر را مورد تحریم قرار می دهد.

وزارت امور خارجه روسیه در ادامه بیانیه خود گفت: این اقدام اتحادیه اروپا نشاندهنده بی احترامی این اتحادیه به حق روسیه در محافظت از مرزهای خود است.

روز آدینه علاوه بر اتحادیه اروپا، آمریکا و کانادا نیز تحریم های جدیدی علیه روسیه در ارتباط با تحولات اوکراین اعمال کردند.

در ادامه بیانیه وزارت امور خارجه روسیه آمده است: این تأسف برانگیز است که اتحادیه اروپا به صورت دوفاکتو اقدام به طرفداری از مقام های کی یف که کاملاً وقایع اتفاق افتاده در نوامبر در تنگه کرچ را معکوس جلوه دادند نموده است. این تصمیم شورای اتحادیه اروپا نشان دهنده بی احترامی به حق فدراسیون روسیه در حفاظت از مرزهای خود است.

به گفته این وزارتخانه، اتحادیه اروپا تصمیمی غیرمسئولانه اتخاذ نموده و به این ترتیب کی یف را تشویق به در پیش دریافت سیاست تحریک نموده و امنیت روسیه و کشورهای حوزه دریای سیاه و همینطور کشورهای اتحادیه اروپا را به خطر انداخته است.

در این بیانیه تاکید شد: روسیه این اقدام غیردوستانه اتحادیه اروپا را بدون پاسخ باقی نخواهد گذاشت.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "وزارت خارجه روسیه تحریم های جدید اتحادیه اروپا را محکوم کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزارت خارجه روسیه تحریم های جدید اتحادیه اروپا را محکوم کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید