مهدوی کیا: دوست ندارم از آکادمی کیا بازیکنی بیاید که مشکل اخلاقی داشته باشد، می خواهم مثل آلمانی ها باشیم

به گزارش وبلاگ عینک سفارشی، مهدی مهدوی کیا، مدیر آکادمی کیا با اشاره به فعالیت های آکادمی اش گفت: دوست ندارم از آکادمی کیا بازیکنی بیرون بیاید که بعدها مشکل اخلاقی داشته باشد.

مهدوی کیا: دوست ندارم از آکادمی کیا بازیکنی بیاید که مشکل اخلاقی داشته باشد، می خواهم مثل آلمانی ها باشیم

به گزارش وبلاگ عینک سفارشی، مهدی مهدوی کیا درباره حضور تیم های آکادمی اش در تورنمنت های مختلف اروپایی و بازدید از آکادمی لوبین لهستان پیش از حضور در تورنمنت این آکادمی، گفت: ما دوست داریم با تیم های آکادمی مان به همه جا برویم و بازی کنیم. اینجا یکی از بهترین آکادمی های لهستان است و دوست داشتیم اینجا باشیم تا بازی کنیم.

وی در خصوص کسب تجربه بازیکنان آکادمی اش از حضور در تورنمنت های اروپایی گفت: کسب تجربه برای ما خیلی مهم است. خودم اصلاً با این ایده آکادمی کیا را ایجاد کردم تا تجربیاتی را که در اروپا به دست آوردم به نوجوانان کشورم انتقال بدهم. از طرفی اکنون هم در باشگاه هامبورگ به عنوان مربی هستم و تجریباتی را که در هامبورگ به دست می آورم به آکادمی انتقال می دهم. سعی می کنم به بازیکنان بفهمانم که فوتبال حرفه ای چگونه است و خودم هم گاهی با آنها تمرین می کنم، صحبت می کنم و تجربیاتم را به آنها انتقال می دهم.

مدیر آکادمی کیا و مربی باشگاه هامبورگ آلمان در خصوص مقایسه فوتبال ایران و اروپا، بیان کرد: یک مقدار سیستم داخل ایران با اروپا یا آلمان فرق دارد. ما امکانات آلمان را نداریم، اما از نظر تکنیکی بازیکنان ما خیلی خوب هستند و استعدادهای زیادی در ایران حضور دارند. ما این شانس را داریم که استعدادها را از همه جای ایران جمع کنیم.

مهدوی کیا افزود: در ایران و آلمان، فرهنگ ها بسیار متفاوت است و آلمانی ها خیلی با نظم هستند که من هم دوست دارم این نظم و دیسیپلین آلمان را وارد آکادمی کنم، اما این مسئله زمان می برد. فلسفه و نگرش من در آینده این است درست مثل آنها (آلمانی ها) کار کنیم، اما امکانات ما خیلی نسبت به آنها کمتر است. با این حال دوست دارم آن چیزی را که در آلمان دیدم و تجربه کردم به بازیکنان آکادمی انتقال بدهم و به سمتی برویم که مانند آلمانی ها کار کنیم.

وی در خصوص رشد پله ای بازیکنان آکادمی اش گفت: خودم در دوران فوتبالم دقیقاً این طور بودم که از تیم های پایه بالا آمادم و وقتی 16.5 یا 17 ساله بودم در تیم بزرگسالان باشگاهم بازی کردم. تمرین کردن بسیار مهم است و تمرین اختصاصی در پست هر بازیکن هم بسیار اهمیت دارد. این مسئله را در آکادمی مان انجام می دهیم که هر کسی در پست تخصصی خودش تمرین اختصاصی داشته باشد. خواستن و حرفه ای فکر کردن کار بسیار سختی است.

مدیر آکادمی کیا درباره حضور بازیکنانش در فوتبال اروپا یادآور شد: بازیکنان ما فقط از 18 سالگی می توانند به فوتبال اروپا آمده و قرارداد حرفه ای ببندند، چون خارج از اروپا هستیم و کارمان سخت است. با این حال اگر کسی می خواهد به اروپا بیاید، می بایست خوب تمرین کند و وقتی به سن 18 سال رسید، باید به لحاظ تکنیکی و تاکتیکی بازیکن کاملی باشد و خیلی خوب باشد تا به فوتبال اروپا برود. در آکادمی سعی داریم این را به بازیکنان مان بفهمانیم که باید در سن 18 سالگی فوتبالیست کاملی باشند.

ما سعی داریم بازیکنانی که استعداد خیلی خوبی هستند، به آکادمی مان بیاوریم، اما به لحاظ شخصیتی روی آنها خیلی کار می کنیم. مهدوی کیا با بیان این جمله ادامه داد: به هیچ وجه دوست ندارم از آکادمی مان بازیکنی بیرون بیاید که بعدها مشکل اخلاقی داشته باشد. روی این موضوع خیلی کار می کنیم و حتی در آکادمی روانشناس داریم که بازیکنان مان به لحاظ اخلاقی هم شرایط خوبی داشته باشند. روی مدرسه و تحصیل آنها خیلی کمک شان می کنیم و گاهی با بازیکنان به مراکز خیریه می رویم تا خارج از فوتبال هم انسان های خوبی را پرورش بدهیم. من به این مسئله خیلی اعتقاد دارم.

مهدوی کیا که مصاحبه اش را در آکادمی لوبین لهستان انجام می داد درباره نتیجه گیری آکادمی کیا و اهمیت این مسئله برای خودش گفت: از روز اول در آکادمی مان گفته ایم که نتیجه اصلاً برای ما مهم نیست. تقریباً می توانم بگویم در ایران رقیبی نداریم و تمام بازی ها را می بریم و کار به نتیجه نمی رسد. با این حال در تورنمنت های اروپایی که حاضر می شویم، تیم های بزرگی می آیند و ما هم سالی یک بار در این تورنمنت ها حاضر هستیم. بچه های ما به هرحال دوست دارند در این مسابقات که سالی یک بار است، برنده باشند و یک جوری با آنها تمرین شده که دوست دارند برنده باشند و بهترین کیفیت را داشته باشند.

وی با اشاره به بحث نتیجه گیری و اهمیت آن افزود: اگر ببازیم هم برای ما اهمیتی ندارد، چون می آییم که فقط تجربه به دست بیاوریم. حالا در کنار این تجربه بازیکنان ما خوب هم بازی می کنند و در تورنمنت ها نیز برنده می شوند. با این حال مهم تر از همه برای ما کسب تجربه است تا بازیکنان مان هر سال تا سن 18 سالگی با بازیکنان اروپایی مقایسه شوند.

مدیر آکادمی کیا و مربی باشگاه هامبورگ درباره آکادمی لوبین لهستان گفت: اول اینکه واقعاً سورپرایز شدم که دیدم یک آکادمی با این امکانات در لهستان وجود دارد. تقریباً این آکادمی همان چیزی است که ما در هامبورگ داریم و شاید اینجا چند زمین هم بیشتر است. به مجموعه لوبین تبریک می گویم. ورزشگاه خیلی خوبی هم اینجا واقع شده است.

مهدوی کیا درباره رویارویی آکادمی اش با تیم آکادمی لوبین گفت: ما تا به حال با تیم های لهستانی بازی نکردیم و شاید این اولین تجربه ماست. فقط برای کسب تجربه آمدیم و دوست داریم این همکاری ادامه داشته باشد که بعدها تیم لوبین را به ایران دعوت کنیم و پیش ما بازی کنند یا ما دوباره به اینجا بیاییم. دوست داریم این همکاری ادامه داشته باشد و بازهم به لهستان بیاییم. حضور ما این بار فقط برای کسب تجربه و آغاز همکاری بوده است.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "مهدوی کیا: دوست ندارم از آکادمی کیا بازیکنی بیاید که مشکل اخلاقی داشته باشد، می خواهم مثل آلمانی ها باشیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مهدوی کیا: دوست ندارم از آکادمی کیا بازیکنی بیاید که مشکل اخلاقی داشته باشد، می خواهم مثل آلمانی ها باشیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید