شناخت ژنتیک ویروس کرونا راه درمان مبتلایان را هموار می سازد

به گزارش وبلاگ عینک سفارشی، علوی درزم گفت: شناخت بخش اعظمی از ژنتیک ویروس کرونا راه را برای اقداماتی مانند تشخیص و درمان مبتلایان به کووید 19 هموار می سازد.

شناخت ژنتیک ویروس کرونا راه درمان مبتلایان را هموار می سازد

ایلاد علوی درزم فوق تخصص بیماری های عفونی بیمارستان لقمان حکیم، اظهار کرد: افرادی که دارای بیماری های زمینه ای هستند سریع تر از افراد دیگر به کرونا مبتلا می شوند.

او اضافه کرد: در حال حاضر عاملی که موجب مرگ و میر بسیاری از افراد می شود، عدم شناخت ژنتیک کرونا ویروس است. شناخت بخش اعظمی از ژنتیک این ویروس راه را برای اقداماتی مانند تشخیص و درمان آن هموارتر خواهد کرد.

علوی درزم گفت: جهت مطالعات بیشتر، از افرادی که به کرونای سخت مبتلا شده و در بخش های ویژه بستری هستند با رعایت شیوه نامه های بهداشتی ژن های مورد نیاز را استخراج می کنند و روی آن ها تحقیقات لازم را انجام می دهند.

این متخصص بیماری های عفونی اعلام نمود: متخصصان با رعایت دستورالعمل های بهداشتی از خون افراد مبتلا به کرونا که در بخش آی سی یو بستری هستند نمونه برداری کرده و آنتی بادی های فنوتیازین علیه اینترفرون خون آن ها را در قیاس با افراد دیگر که علائم خفیفی دارند، بررسی می کنند. آنتی بادی ها می توانند در تولید و عملکرد اینترفرون ها اختلال ایجاد کنند.

او گفت: ویروس کرونا تنها با وجود پادزهر از بین خواهد رفت. می توان از پلاسمای خون افرادی که به طور سخت کرونا گرفته و بهبود یافته اند به عنوان آنتی بادی جهت درمان بیماران دیگر استفاده کرد.

منبع: همگردی

به "شناخت ژنتیک ویروس کرونا راه درمان مبتلایان را هموار می سازد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شناخت ژنتیک ویروس کرونا راه درمان مبتلایان را هموار می سازد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید