سومین جلسه ستاد اجرایی خدمات سفر استان ایلام برگزار گردید

به گزارش وبلاگ عینک سفارشی، سومین جلسه ستاد اجرایی خدمات سفر استان در استانداری ایلام برگزار گردید.

سومین جلسه ستاد اجرایی خدمات سفر استان ایلام برگزار گردید

به گزارش وبلاگ عینک سفارشی به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ایلام، امروز 14 اسفند 97 سومین جلسه ستاد اجرایی خدمات سفر استان با حضور احمد کرمی معاون امور عمرانی استانداری ، عبدالمالک شنبه زاده مدیر کل میراث فرهنگی استان و دیگر مدیران دستگاههای عضو ستاد در محل استانداری ایلام برگزار گردید.

در ابتدای این جلسه ، عبدالمالک شنبه زاده مدیر کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان به همکاری دستگاه های عضو، گشت های مشترک و مستندسازی توسط دستگاه های عضو از برنامه ها و اقدام شاخص خود و ارسال به دبیرخانه ستاد تاکید نمود.

او همچنین همکاری دستگاه های عضو ستاد در مورد برگزاری تورهای گردشگری ویژه نوروز، همکاری بانک ها برای فعالیت دستگاه های خودپرداز و همکاری در مورد فعالیت صندلی های سوخت سی ان جی را خواهان شد.

شنبه زاده در این نشست از راه اندازی و فعالیت 48 اقامتگاه بوم گردی در ایام نوروز 98 اطلاع داد توضیح داد: این اقامتگاه ها با ظرفیت یک هزار و 500 نفر کف خواب آماده پذیرایی از گردشگران و مسافران نوروزی هستند.

او یادآور شد: 39 واحد اقامتگاه بوم گردی با ظرفیت یک هزار و 200 نفر کف خواب با اشتغالزایی پیش بینی شده 82 نفر در دست اقدام است.

در ادامه این نشت احمد کرمی معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری ایلام گفت: سرعت ایجاد اشتغال در حوزه گردشگری، 2 برابر سایر حوزه هاست که باید توجه ویژه ای به آن گردد.

کرمی اظهار کرد: با توجه به بارندگی های اخیر در سطح استان، پیش بینی می گردد گردشگران بیشتری نسبت به سال های گذشته ایلام را برای مقصد سفر نوروزی خود انتخاب نمایند.

او صنعت گردشگری را دوستدار محیط زیست دانست و اضافه نمود: ارائه خدمات و تکریم مهمانان از اولویت های مدیران دستگاه های اجرایی در ایام نوروز باشد زیرا توجه ویژه به نشاط اجتماعی در جامعه از مهمترین دستاوردهای اشتغال در حوزه گردشگری است.

معاون استاندار ایلام در بخش دیگری از سخنانش به اقداماتی که در حوزه تامین امنیت شهروندان و مسافران در ایام نوروز باید انجام گردد اشاره نمود و گفت: پیش بینی های لازم برای تامین امنیت عمومی و کامل مردم در مسیرها و راه های مواصلاتی، درون شهرها، پارک ها، اماکن عمومی و مراکز فرهنگی، تفریحی، رفاهی و اقامتی صورت گیرد.

کرمی اضافه نمود: هوشیاری و تشدید اقدامات امنیتی و افزایش گشت های مراقبتی برای تامین امنیت اماکن مسکونی و محل های کسب و کار مردم در تمام نقاط استان از دیگر اقداماتی است که در ایام تعطیلات نوروز باید صورت گیرد.

او تاکید نمود: رصد منظم بازار کالا، نظارت جدی بر کیفیت و قیمت کالاها و نرخ خدمات از وظایف سازمان تعزیرات و صنعت، معدن و تجارت استان است و بازرسی و نظارت مستمر بر فعالیت ها و خدمات ارائه شده توسط مراکز عرضه مواد غذایی، رستوران های شهری، روستایی و بین راهی اعم از نرخ و کیفیت خدمات و رعایت مسائل مربوط به بهداشت و سلامت باید در دستور کار مسئولان قرار گیرد.

معاون عمرانی استاندار ایلام، خواهان اعمال نظارت های لازم بر مراکز بین راهی و مراکز اقامتی به وسیله بازرسی های مستمر شد و اضافه نمود: مساجد و اماکن بین راهی برای انجام فریضه نماز و استراحت مسافران نوروزی باید مهیا شوند.

کرمی استقرار پایگاه های امداد و نجات در مسیرها و محورهای مواصلاتی را از وظایف هلال احمر، علوم پزشکی و اورژانس دانست و ادامه داد: فعالسازی کامل مراکز اورژانس، بیمارستان ها، داروخانه ها و مراکز درمانی برای پذیرش و ارائه خدمات درمانی به هموطنان به صورت شبانه روزی از اقداماتی است که در این ایام انجام گیرد.

او اضافه نمود: تمامی شرکت های خودروساز و تعمیرگاه های وابسته به ارائه خدمات با هزینه مناسب به مسافران نوروزی به صورت 24 ساعته در جاده ها و مسیرها و داخل شهرها باید ملزم به ارائه خدمات شوند.

معاون استاندار ایلام از خدمات مناسب شبکه بانکی استان نسبت به فعالیت دستگاه های خوپرداز و استفاده از همه ظرفیت های موجود تاکید نمود.

منبع: میراث آریا

به "سومین جلسه ستاد اجرایی خدمات سفر استان ایلام برگزار گردید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سومین جلسه ستاد اجرایی خدمات سفر استان ایلام برگزار گردید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید