سقوط 66 درصدی ترافیک هوایی با ادامه بحران کرونا

به گزارش وبلاگ عینک سفارشی، یاتا پیش بینی کرد ترافیک هوایی در سال 2020 به میزان 66 درصد کمتر از سطح سال 2019 خواهد بود و در دسامبر 68 درصد کاهش سالانه پیدا می نماید.

سقوط 66 درصدی ترافیک هوایی با ادامه بحران کرونا

به گزارش وبلاگ عینک سفارشی، انجمن بین المللی حمل و نقل هوایی (یاتا) گفت با موج جدید افزایش موارد ابتلا به ویروس کرونا و محدودیتهای سفرهای بین مرزی، صنعت هواپیمایی برای شرایط سخت در سه ماهه چهارم سال 2020 مهیا می شود.

الکساندر دو ژونیاک، مدیرکل و مدیرعامل یاتا گفت: سه ماهه چهارم سال 2020 فوق العاده سخت خواهد بود و تا زمانی که مرزها بسته مانده اند یا قرنطینه برای مسافران ورودی اجرا می شود، هیچ نشانه ای از این که اوضاع در نیمه اول سال 2021 بهتر خواهد بود، وجود ندارد. وی در ادامه اضافه نمود: بدون یاری مالی بیشتر دولت یک ایرلاین معمولی تنها به مدت 8.5 ماه نقدینگی دارد و ما نمی توانیم هزینه ها را به سرعت کافی برای برابری با کاهش درآمدها کم کنیم.

یاتا انتظار دارد مجموع درآمد صنعت هواپیمایی در سال 2021 به میزان 46 درصد در مقایسه با رقم 838 میلیارد دلار سال 2019 کاهش پیدا کند. این کاهش به میزان قابل توجهی بالاتر از برآورد قبلی کاهش 29 درصدی است.

تقاضای بین المللی برای سفرهای هوایی 90 درصد کاهش داشته و بنابراین ایرلاینها شمار زیادی از هواپیماهای مورد استفاده در سفرهای طولانی را بازنشسته نموده و به پروازهای کوتاه متکی شده اند.

اس اند پی گلوبال پلاتس انتظار دارد ترافیک جهانی مسافران هوایی سال جاری 60 تا 70 درصد در مقایسه با سال 2019 کاهش پیدا کند که افت بسیار شدیدتری در مقایسه با پیش بینی کاهش 50 تا 55 درصدی در اوت است. همچنین ترافیک هوایی در سال آینده 30 تا 40 درصد در مقایسه با سطح سال 2019 کاهش پیدا می نماید و پس از آن فرایند احیا تدریجی خواهد بود و تا سال 2024 به سطح پیش از شیوع پاندمی برمی شود.

بر اساس گزارش پلاتس، قیمت سوخت جت حدود 42 درصد در مقایسه با سال 2019 کاهش پیدا نموده است اما انتظار می رود سال آینده با بهبود فعالیت مالی و تقاضای بالاتر برای انرژی رشد کند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "سقوط 66 درصدی ترافیک هوایی با ادامه بحران کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سقوط 66 درصدی ترافیک هوایی با ادامه بحران کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید