زرداری رئیس جمهور پیشین پاکستان بازداشت شد

به گزارش وبلاگ عینک سفارشی، دیوان ملی احتساب پاکستان روز دوشنبه آصف علی زرداری رئیس جمهوری پیشین این کشور را در ارتباط با پرونده پولشویی بازداشت کرد.

زرداری رئیس جمهور پیشین پاکستان بازداشت شد

به گزارش ایرنا، رسانه های پاکستانی گزارش دادند: پس از لغو درخواست تمدید قرار وثیقه آصف علی زرداری و خانم فریال تالپور خواهر وی از سوی دادگاه اسلام آباد، مأموران دیوان ملی احتساب با مراجعه به محل اقامتگاه رئیس جمهوری سابق پاکستان وی را بازداشت کردند.

براساس این گزارش، قاضی محسن اختر کیانی امروز (دوشنبه) رأی نهایی درخصوص پرونده پولشویی آصف علی زرداری سرپرست حزب مردم و رئیس جمهوری سابق و خانم فریال تالپور خواهر وی را صادر کرد.

براساس این گزارش، دادگاه اسلام آباد با رد تمدید قرار وثیقه آصف زرداری، با درخواست دیوان ملی احتساب (NAB) برای بازداشت آصف علی زرداری و خواهر وی موافقت نموده بود.

حزب مردم پاکستان اعلام نمود که آصف زرداری و خواهر وی رأی دادگاه اسلام آباد را در دیوان عالی پاکستان به چالش خواهند کشید.

اسفندماه سال گذشته سازمان مبارزه با فساد اقتصادی پاکستان در ادامه روند پیگیری پرونده های اختلاس و پولشویی مربوط به مقامات و سیاستمدان این کشور سراج دُرانی رئیس مجلس ایالتی در جنوب پاکستان و از اعضای ارشد حزب مردم به سرپرستی آصف زرداری، را بازداشت نموده بود.

پس از روی کار آمدن دولت جدید در پاکستان به نخست وزیر عمران خان فرآیند پیگیری پرونده های پول شویی و فساداقتصادی علیه مقامات و سیاستمداران این کشور سرعت گرفت.

عمران خان پیش تر اعلام نموده بود که در برابر عناصری که به خزانه ملی خسارت وارد نموده و اقدام به پول شویی رقم های میلیاردی نموده اند هرگز کوتاه نخواهد آمد.

احزاب مخالف دولت پاکستان از جمله حزب مسلم لیگ نواز و حزب مردم اقدامات اخیر علیه سیاستمداران این کشور را رویکرد جانبدرانه دولت عمران خان می دانند و معتقدند که دولت در حال انتقام گیری از مخالفان سیاسی خود است.

منبع: همشهری آنلاین

به "زرداری رئیس جمهور پیشین پاکستان بازداشت شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زرداری رئیس جمهور پیشین پاکستان بازداشت شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید