راه اندازی 540 شهرک دامپروری عشایر در کشور

به گزارش وبلاگ عینک سفارشی، مدیرکل دفتر مطالعات سازمان امور عشایر کشور از راه اندازی 540 شهرک دامپروری عشایر اطلاع داد.

راه اندازی 540 شهرک دامپروری عشایر در کشور

به گزارش خبرنگار مهدی میزبان مدیرکل دفتر مطالعات سازمان امور عشایر کشور اظهار کرد : مطالعات و برنامه ریزی پروژه های زیربنایی، خدمات رسانی، اسکان و ساماندهی عشایر برای افزایش فراوریات آنان در دفتر مطالعات امور عشایر کشور صورت گرفته و کانون های دامپروری در سطح کشور با توجه به شرایط هر استان راه اندازی شده است.

مدیرکل دفتر مطالعات سازمان امور عشایر کشور گفت: 540 شهرک دامپروری ویژه عشایر برای بهره وری و افزایش فراوری محصولات لبنی و گوشتی در کشور راه اندازی شده است.

او ادامه داد: در قالب همین طرح ها، برای عشایر اشتغالزایی و درآمد پایدار ایجاد شده و با توجه به کمبود منابع آب و خاکی محدود، تمام نیازهای عشایر در این شهرک ها تامین می گردد.

مدیرکل دفتر مطالعات سازمان امور عشایر کشور گفت: هم اکنون هفت طرح ویژه شامل طرح بوم گردی عشایر، کشت، جمع آوری و عرضه داروهای گیاهی و تزئینی، آبزی پروری، صنایع دستی و مجموعه فراوری گوشت قرمز برای عشایر در نظر گرفته شده که در صورت داشتن متقاضی ضمن ارایه تسهیلات امکان راه اندازی این طرح ها فراهم شده است.

میزبان با بیان اینکه امروز خدمات دولت تدبیر و امید به عشایر موجب پایداری جامعه عشایری در کشور شده است، افزود: از سال 1370 مطالعات جامعی که همه جوانب زندگی و برنامه ریزی برای جامعه عشایری در آن لحاظ شده باشد، صورت گرفته و آثار آن در حفظ و فراوری محصولات لبنی تاثیر مستقیم خواهد داشت.

او مطرح کرد: عشایر حافظان، حاملان و میراث داران فرهنگ و ارزش های ایران اسلامی هستند و هر چادر عشایر یک کارگاه فراوریی و در مناطقی نیز یک پاسگاه نظامی برای حفظ امنیت بوده است.

میزبان تاکید نمود: تداوم زندگی عشایر در خشکسالی ها و شرایط سخت نشان از انطباق بالای آنها با بحران های مختلف است.

مدیر کل دفتر مطالعات سازمان امور عشایر کشور به همراه رئیس سازمان امور عشایری کشور در سفری یک روزه میاندوآب از 2 واحد پرواربندی دام در روستای شیرین آب و صندوق خرد زنان روستایی و عشایری در روستای گل سلیمان آباد این شهرستان بازدید کردند.

ن م

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "راه اندازی 540 شهرک دامپروری عشایر در کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راه اندازی 540 شهرک دامپروری عشایر در کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید