خبرنگاران عملکرد بهتر مسی نسبت به رونالدو در دیدارهای سخت

به گزارش وبلاگ عینک سفارشی، تهران- خبرنگاران- تازه ترین آمار و ارقام منتشر شده در خصوص عملکرد لیونل مسی و کریستیانو رونالدو در عرصه های بین المللی حاکی از آن است که مرد آرژانتینی در مصاف با تیم های اول رنکینگ فیفا به مراتب بهتر از رقیب پرتغالی اش عمل نموده است.

خبرنگاران عملکرد بهتر مسی نسبت به رونالدو در دیدارهای سخت

در اینکه لیونل مسی و کریستیانو رونالدو دو تن از بزرگ ترین فوتبالیست های تاریخ فوتبال هستند، شکی وجود ندارد؛ با این وجود طرفداران هنوز هم بر سر این موضوع که کدامیک بهتر است اختلاف نظر زیادی دارند.

تازه ترین آمار منتشر شده حاکی از آن است که رونالدو سلطان بلامنازع گل در عرصه های بین المللی است؛ مرد پرتغالی تاکنون 88 گل برای تیم ملی کشورش به ثمر رسانده و این در حالی است که مسی تنها 67 بار برای آرژانتین گلزنی نموده است.

زمانی که از گل های ملی به ثمر رسیده توسط این 2 فوق ستاره در بازی های ملی فاکتور بگیریم، تمایز بیش از پیش آشکار می گردد چرا که با این حساب شمار گل های رونالدو در بازی هایی که در قالب تورنمنت برگزار شده 71 و این عدد برای مسی تنها 35 مورد ثبت شده است.

آمار مذکور و تمایز مشهود به اندازه ای است که می توان آن را گواهی دانست بر بهترین بودن رونالدو در سطح ملی؛ اما آیا این آمار به تنهایی تمام حقیقت را در این خصوص آشکار می نماید!؟

اما بیایید زاویه دید را عوض کنیم؛ بر اساس گزارش تارنمای گیو می اسپورت، 56 مورد از 67 گل ملی مسی (معادل 84 درصد)، در برابر 50 تیم اول رنکینگ فیفا به ثمر رسیده است و در سوی مقابل کاپیتان پرتغالی ها تنها 35 گل از مجموع 88 گل ملی خود را (معادل 35 درصد) در تقابل با 50 تیم اول رنکینگ فیفا ثبت نموده است.

حالا از زاویه ای بهتر و البته متفاوت تر می توان به جادوگران فوتبال مدرن نگاه کرد!

به عبارت دیگر بر اساس آمار اخیر، طرفداران آرژانتین و البته مسی می توانند به راحتی مدعی شوند که فوق ستاره شان در مواجهه با تیم های قوی تر به مراتب بهتر و مفید تر از رقیب سنتی عمل می نماید.

اگرچه بحث داغ برای انتخاب برترین تمام دوران ها (که در انگلیسی با کلمه G.O.A.T مشهور است)، مابین رونالدو و مسی حتی تا سال ها پس از بازنشستگی آنان ادامه خواهد یافت اما در حال حاضر و با توجه به آمار می توان با اطمینان گفت که زمانی که در سطح بین المللی می خواهید به مصاف حریفان قدرتمندتر بروید بهتر است لیونل مسی را با خود ببرید تا رونالدو!

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران عملکرد بهتر مسی نسبت به رونالدو در دیدارهای سخت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران عملکرد بهتر مسی نسبت به رونالدو در دیدارهای سخت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید