تظاهرات جوانان معترض به تغییرات آب و هوایی در پاریس

به گزارش وبلاگ عینک سفارشی، صد ها نفر از جوانان فرانسوی در اعتراض به تغییرات آب و هوایی در پایتخت فرانسه در تظاهراتی خواستار اقدامات بیشتر دولت این کشور و دیگر کشور های دنیا برای مقابله با اثرات ناشی از این تغییرات شدند.

تظاهرات جوانان معترض به تغییرات آب و هوایی در پاریس

به گزارش ، به نقل از شبکه تلویزیونی آ اف پ، صد ها نفر از جوانان فرانسوی در اعتراض به تغییرات آب و هوایی در شهر پاریس، پایتخت فرانسه تظاهرات کردند.

حاضران در این تظاهرات با در دست داشتن پلاکارد و سر دادن شعار خواستار اقدامات بیشتر دولت فرانسه و دیگر کشور های دنیا برای مقابله با اثرات ناشی از تغییرات آب و هوایی شدند.

یکی از حاضران در این تظاهرات گفت: وضعیت خوب نیست و باید کار های بیشتری صورت گیرد. براساس پیش بینی ها اگر وضعیت به همین منوال پیش برود در سال دو هزار و صد، سه چهارم جمعیت کره زمین از بین خواهد رفت. افراد زیادی هستند که به این موضوع واکنش نشان نمی دهند. دولت فرانسه برای مقابله با این موضوع وارد شده است، اما تنها مقامات حرف زده اند و اقدامی واقعی مشاهده نشده است.

فرد دیگری گفت: به نظرم ما می توانیم که وضعیت موجود را تغییر دهیم. قطعا می توان اقدامات خوبی به صورت فردی و در سطح دولتی انجام داد. دولت می تواند کار های بیشتری انجام دهد. دولت از قدرت لازم برخوردار است و می تواند بر شرکت ها فشار لازم را وارد کند. این دقیقا همان چیزی است که ما خواستار آن هستیم. ما می خواهیم که دولت از ما حمایت کند و به ما ملحق گردد. ما می خواهیم که دولت به ما یاری کند.

تظاهرنماینده دیگری گفت: مقابله با تغییرات آب و هوایی به کوشش همه جانبه بین المللی احتیاج دارد وگرنه اقدامات انفرادی موثر نیست. ما در یک سیاره زندگی می کنیم و ما تنها در دنیا یک کشور نداریم. آلودگی به همه جا منتشر می گردد و بنابراین باید اقدامی بین المللی برای مقابله با آن صورت گیرد. من کوشش می کنم که همه افراد خارجی حاضر در این تظاهرات با هم متحد شوند و با زبان خود خواستار عدالت در زمینه تغییرات آب و هوایی شوند و پیغام خود را ارایه نمایند.

فردی دیگری گفت: تغییرات آب و هوایی همگان را تحت تاثیر خود قرار می دهد. این موضوع به آینده ما مربوط می گردد. این موضوع آینده ما را در خطر قرار می دهد و ما باید اقدامی برای مقابله با این موضوع انجام دهیم. برای چهل سال ما تنها بر روی حرف سیاستمداران اعتماد کردیم، اما ما باید راه چاره های عملی پیدا کنیم. ما باید برای موضوع تغییرات آب و هوایی تظاهرات کنیم و ما باید حتی کار های بیشتری انجام دهیم. به نظرم ما حداقل ها را انجام داده ایم.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "تظاهرات جوانان معترض به تغییرات آب و هوایی در پاریس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تظاهرات جوانان معترض به تغییرات آب و هوایی در پاریس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید