بحران کرونا در طول 50 ساله بهشت زهرا (س) بی سابقه بوده ، 40 درصد متوفیان کرونایی در تهران هستند

به گزارش وبلاگ عینک سفارشی، مدیرعامل سازمان بهشت زهرا گفت که حدود 40 درصد متوفیان کرونایی در تهران مورد رسیدگی قرار گرفته اند.

بحران کرونا در طول 50 ساله بهشت زهرا (س) بی سابقه بوده ، 40 درصد متوفیان کرونایی در تهران هستند

به گزارش گروه اجتماعی وبلاگ عینک سفارشی، سعید خال در جریان بازدید رییس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران از مجموعه بهشت زهرا با ارائه گزارشی از اقدامات صورت گرفته در این مجموعه گفت: بحران کرونا در طول تاریخ 50 ساله بهشت زهرا(س) بی سابقه بوده است و کارکنان این سازمان 14 ماه سخت را پشت سرگذاشته اند و همچنان نیز با قدرت به کار خود ادامه می دهند.

مدیرعامل سازمان بهشت زهرا (س) مطرح کرد: از حدود 68 هزار متوفی کرونایی در کشور عملیات تطهیر حدود 27 هزار و 500 متوفی در بهشت زهرا (س) صورت گرفته است، یعنی حدود 40 درصد متوفیان کرونایی از سوی تهران و 60 درصد دیگر آن در 30 استان مورد رسیدگی قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه رعایت پروتکل های بهداشتی براساس آمار وزارت بهداشت و ستاد ملی کرونا در سازمان بهشت زهرا(س) به بالاترین میزان رعایت شده است، اضافه نمود: کارکنان سازمان بهشت زهرا (س) در 14 ماه گذشته 9 بار غربالگری کرونا شده اند و تا به امروز 191 نفر از کارکنان این سازمان به بیماری کرونا مبتلا شده اند که تمامی آنان بهبود یافته اند.

تجهیز مرکز مدیریت بحران بهشت زهرا(س)

به گزارش ایسنا، رضا کرمی محمدی رییس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران نیز در این جریان بازدید از بخش های مختلف مجموعه بهشت زهرا(س) که عصر دوشنبه انجام شد، گفت: حقیقتا باید از زحمات مدیران و کارکنان مجموعه بهشت زهرا به خصوص در ایام شیوع کرونا تشکر و قدردانی کنیم. پرسنل بهشت زهرا نیز از زمان شیوع کرونا هم شرایط کاری و همچنین روانی سختی را تجربه نموده اند و ما قدردان این عزیزان هستیم.

وی ادامه داد: تجربه بهشت زهرا در بحران کرونا تجربه ای بسیار مفید و یک تجربه جهانی است که می توان آن را در هفتمین مجمع جهانی کاهش خطرپذیری بلایا (UNISDR) که به زودی برگزار خواهد شد، ارائه کرد تا سایر کشورها از این تجربیات استفاده نمایند.

کرمی محمدی با اشاره به تجهیز مرکز مدیریت بحران سازمان بهشت زهرا گفت: این مرکز به عنوان یک مرکز پشتیبان مدیریت بحران شهر تهران به مرکز فرماندهی عملیات اضطراری، مانیتورینگ پیشرفته و تجیهزات امداد و نجات مجهز خواهد شد و قطعا فعالیت آن نقش موثری در مدیریت بهتر در زمان بحران خواهد داشت. به ویژه آنکه بهشت زهرا در موقعیت مناسبی از شهر نیز قرار گرفته و دسترسی های آن به خطوط جاده ای، هوایی و ریلی آسان است.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "بحران کرونا در طول 50 ساله بهشت زهرا (س) بی سابقه بوده ، 40 درصد متوفیان کرونایی در تهران هستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بحران کرونا در طول 50 ساله بهشت زهرا (س) بی سابقه بوده ، 40 درصد متوفیان کرونایی در تهران هستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید