با کدام رشته ورزشی بیشترین کالری را می سوزانید؟

به گزارش وبلاگ عینک سفارشی، ورزش شنا سبب افزایش توان دستگاه قلبی عروقی، دستگاه تنفسی و همچنین افزایش توان ماهیچه ها می گردد.

با کدام رشته ورزشی بیشترین کالری را می سوزانید؟

به گزارش ، عضو انجمن پزشکان ورزشی ایران معتقد است: شنا یکی از کالری سوزترین ورزش هاست که با یک ساعت شنا 700 کالری سوزانده می گردد که این میزان کالری در شنای پروانه 770 کالری است.

حسین سعادت مهر درباره فواید شنا اظهار کرد: شنا یکی از کالری سوزترین ورزش ها محسوب می گردد. به طوری که در یک فرد 70 کیلوگرمی با انجام یک ساعت شنا به طور میانگین حدود 700 کالری سوزانده می گردد و در شنای تفریحی در یک ساعت حدود 400 کالری. در حقیقت بیشترین میزان کالری سوزی مربوط به شنا پروانه است که در یک ساعت فرد 770 کالری می سوزاند.

وی گفت: ورزش شنا سبب افزایش توان دستگاه قلبی عروقی، دستگاه تنفسی و همچنین افزایش توان ماهیچه ها می گردد. ضمن این که در هنگام ورزش در آب فشار از روی مفاصل و استخوان ها برداشته می گردد و افراد سالمند و کسانی که دچار آسیب دیدگی هستند به راحتی می توانند تمرینات توان بخشی خود را در آب انجام دهند.

عضو انجمن پزشکان ورزشی ایران کاهش استرس و افزایش اعتماد به نفس، بهبود خلق و خو، افزایش کیفیت خواب و کاهش فشارخون و کلسترول خون را از دیگر فواید این ورزش مطرح نمود.

سعادت مهر با بیان این که 3 جلسه 60 دقیقه ای در طول هفته به ورزش شنا بپردازید، افزود: البته این میزان در افراد مختلف متفاوت است و افراد باسابقه ورزشی می توانند مدت زمان بیشتری از این رشته ورزشی بهره ببرند.

وی در خاتمه اضافه نمود: کسانی که به فعالیت آبی می پردازند باید به این مساله دقت داشته باشند که تا 2 ساعت بعد از صرف غذا از شنا کردن خودداری نمایند و قبل از آغاز ابتدا به مدت 5 دقیقه مفاصل و عضلات را گرم نمایند. همچینن در صورت قرار دریافت در نور خورشید و گرمای شدید بدن به یک باره وارد آب سرد نشوید.

منبع : ایسنا

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "با کدام رشته ورزشی بیشترین کالری را می سوزانید؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "با کدام رشته ورزشی بیشترین کالری را می سوزانید؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید