بازداشت 150 بحرینی در یک ماه، افزایش شکایت از وضعیت زندان های بحرین

به گزارش وبلاگ عینک سفارشی، سازمان حقوق بشر عدالت در کانادا، از مستندسازی 160 مورد حمله غیرقانونی به منازل شهروندان بحرینی در طی ماه نوامبر 2015 و بازداشت بی دلیل بیش از 150 شهروند اطلاع داد که بیش از پنج درصد آنها کودک هستند.

بازداشت 150 بحرینی در یک ماه، افزایش شکایت از وضعیت زندان های بحرین

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ عینک سفارشی به نقل از سایت منامه پست، این سازمان در صفحه رسمی خود در تویتر گفت: بحرین طی ماه گذشته شاهد بیش از 470 حرکت اعتراض مسالمت آمیز بوده است که اغلب آنها توسط پلیس سرکوب شده است. در این بین، بیش از 5 نفر از شهروندان مورد اصابت گلوله های ساچمه ای قرار گرفته اند. این گلوله ها در سطح بین الملل منع شده اند. تعداد دیگری از شهروندان نیز به دلیل استفاده مأموران حکومت از بمبهای گازی و سمی و استفاده گسترده از گازهای اشک آور در مقابل تظاهرات مسلمت آمیز مردمی، دچار حالت خفگی شده اند.

بیش از 500 شهروند نیز طی ماه نوامبر با پرونده های سیاسی به دادگاهها سپرده شده اند. این در حالی است که دادگاههای بحرین حکم به سلب تابعیت 32 شهروند داده اند.

از سوی دیگر، جمعیت حقوق بشر بحرین اعلام نمود که طی هفته چهارم از ماه نوامبر 23 مورد بازداشت بی دلیل و 6 مورد حمله غیر قانونی به منازل در 5 منطقه را رصد نموده است.

به گزارش شبکه العالم، این جمعیت در گزارش هفتگی اخیر خود به 45 مورد تظاهرات مسالمت آمیز اشاره می نماید که توسط مردم برای تأکید بر آرمانهای قیام 14 فوریه 2011 در مناطق مختلف بحرین راه افتاده است. این اعتراضهای مسالمت آمیز در بیش از 15 منطقه با استفاده از گازهای اشک آور و گلوله های ساچمه ای سرکوب شده اند.

افزایش شکایت از وضعیت زندانهای بحرین

در همین حال، منابع بحرینی از افزایش میزان شکایت زندانیان بحرینی از اقدام های خلاف قانون و محروم کردن زندانیان از حقوقشان توسط مقام های بحرینی خبر دادند.

حمد تقی مدیر اداره نظارت بر مراکز اصلاح و بازداشت در دبیرخانه دادخواهی بحرین تاکید نمود: دبیرخانه تاکنون 128 شکایت و 589 درخواست یاری از ابتدای ماه می 2014 تا 30 آوریل 2015 دریافت نموده است که در مقایسه با سالهای 2013 ـ2014 به میزان 375 درصد افزایش پیدا نموده است.

وی گفت: افزایش میزان شکایتها اغلب به بازداشت شدگان زندان جو در پی برخوردهای ماه مارس گذشته با آنها در این زندان بازمیگردد. شکایت زندانیان و یا بازداشت شدگان در این زندان درباره وقوع اقدامی مغایر با قانون از سوی عاملان وزارت کشور و یا محروم کردن زندانیان از حق و حقوقی است که قانون برای آنها تصویب نموده است.

به نوشته سایت مرآة البحرین، مدیر اداره نظارت بر مراکز اصلاح و بازداشت در دبیرخانه دادخواهی بحرین اضافه نمود: این شکایتها شامل بدرفتاری و یا رفتارهای غیرانسانی، غیرحرفه ای و توهین به عزت و کرامت افراد زندانی است.

بحرین از 14 فوریه سال 2011 میلادی شاهد انقلاب مردمی علیه رژیم آل خلیفه است. مردم خواستار آزادی، برقراری عدالت و برطرف تبعیض و روی کار آمدن نظامی منتخب در کشورشان هستند.

این درخواست ها با سرکوبگری رژیم بحرین با همدستی بعضی کشورهای عربی از جمله عربستان روبرو شده است. رژیم بحرین در راه سرکوب بحرین همچنین عناصر پاکستانی را به خدمت گرفته است.

نیروهای نظامی مشترک شورای همکاری خلیج فارس موسوم به سپر جزیره نیز در این راه به رژیم بحرین یاری می نمایند.

در این مدت، صدها نفر شهید یا زخمی شده و یا به زندان افتاده و شکنجه شده اند.

رژیم بحرین برای خاموش کردن شعله اعتراضات شمار زیادی از رهبران مخالف را بازداشت و با پرونده سازی به زندانهای طولانی مدت محکوم نموده است.

با وجود همه این اقدامات، جنبش مردم بحرین برای دستیابی به خواسته های خود همچنان ادامه دارد و آنها با برپایی تظاهرات خواستار برآورده شدن این خواسته ها هستند.

منبع: تسنیم

به "بازداشت 150 بحرینی در یک ماه، افزایش شکایت از وضعیت زندان های بحرین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازداشت 150 بحرینی در یک ماه، افزایش شکایت از وضعیت زندان های بحرین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید