افزایش غلظت آلاینده ازن در برخی منطقه ها ، کیفیت هوا قابل قبول است

به گزارش وبلاگ عینک سفارشی، بر اساس اطلاعات شرکت کنترل کیفیت هوای تهران افزایش غلظت آلاینده ازن در برخی منطقه ها تهران، به ویژه طی ساعات بعد ازظهر سبب کاهش کیفیت هوا می شود.

افزایش غلظت آلاینده ازن در برخی منطقه ها ، کیفیت هوا قابل قبول است

به گزارش وبلاگ عینک سفارشی، بر اساس پیش بینی های اجرا شده در شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، طی صبح امروز (16 خرداد) کیفیت هوا در بیشتر منطقه ها تهران به دلیل وزش باد موثر و کاهش تردد خودروها در محدوده قابل قبول قرار خواهد گرفت.

بر این اساس وزش باد موثر در طول روز پراکندگی آلاینده ها را در پی دارد اما با حضور عوامل کافی برای تولید آلاینده ازن، افزایش غلظت این آلاینده در برخی منطقه ها به ویژه طی ساعات بعدازظهر سبب کاهش کیفیت هوا می شود.

با استمرار شرایط مساعد جوی تا اواخر وقت امروز، برقراری شرایط کیفیت هوای قابل قبول در بیشتر منطقه ها پیش بینی می شود.

افزایش تدریجی تندی باد تا صبح روز فردا (17 خرداد) پراکندگی آلاینده ها را در پی دارد، هرچند افزایش ترافیک صبحگاهی سبب افزایش غلظت برخی آلاینده ها به ویژه ذرات معلق و کاهش کیفیت هوا در برخی منطقه ها پرتردد می شود.

به تدریج با رشد ناپایداری جوی و افزایش تندی باد طی فردا شرایط مناسب برای پراکندگی آلاینده ها فراهم خواهد شد. با وزش باد به نسبت شدید در برخی ساعات، احتمال گسیل گرد و خاک از منطقه ها مستعد و کاهش کیفیت هوا در تهران وجود دارد.

با وجود این با تداوم وزش باد موثر تا اواخر وقت فردا (17 خرداد) پراکندگی آلاینده ها و برقراری شرایط قابل قبول در بیشتر منطقه ها مرکز پیش بینی می شود، البته با افزایش ترافیک شامگاهی در منطقه ها پرتردد احتمال می رود بر غلظت ذرات معلق افزوده شود و کیفیت هوا کاهش یابد.

بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، کیفیت هوای مرکز طی 24 ساعت گذشته منتهی به 8 صبح امروز با شاخص میانگین 70 در شرایط قابل قبول قرار داشت و کیفیت هوای هم اکنون هم با شاخص میانگین 79 همچنان در شرایط قابل قبول است.

منبع: جام جم آنلاین

به "افزایش غلظت آلاینده ازن در برخی منطقه ها ، کیفیت هوا قابل قبول است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش غلظت آلاینده ازن در برخی منطقه ها ، کیفیت هوا قابل قبول است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید