احمد ضیایی: از کولاکوویچ و دستیارانش راضی نیستیم، قانون بازنشسته ها نباید عطف به ما سبق گردد

احمد ضیایی گفت که از عملکرد سرمربی تیم ملی والیبال ایران راضی نیست.

احمد ضیایی: از کولاکوویچ و دستیارانش راضی نیستیم، قانون بازنشسته ها نباید عطف به ما سبق گردد

به گزارش خبرنگاران، احمد ضیایی درباره کسب رتبه سیزدهم توسط تیم ملی والیبال کشورمان در مسابقات قهرمانی جهان گفت: بین رده هفتم تا سیزدهم، هیچ تفاوتی وجود ندارد و صرفاً اختلاف در امتیازات بسیار جزیی است. آرزو داشتیم و می توانستیم جزو شش تیم صعودنماینده به مرحله سوم حاضر باشیم. دور اول را با اقتدار شروع کردیم و چهار برد از پنج بازی به دست آوردیم و آن یک بازی را هم به اذعان کارشناسان، می توانستیم ببریم و به عنوان سرگروه صعود کنیم. در دور دوم بازی ها را بسیار بسیار نزدیک باختیم یا ست ها را با اختلاف دو یا سه پوئن واگذار کردیم. به قول کارشناسان، پوئن های بالای 20، پوئن های کُچ تیم است. کُچ تیم باید خوب عمل می کرد.

وی ادامه داد: خیلی از دوستان به دنبال مقصر می گشتند اما نباید به دنبال مقصر واحد باشیم. معمولاً در اشکالات، ارکان زیادی موثر هستند. همه اعضای تیم از سرپرست، بازیکنان، دستیاران و سرمربی تیم در این نتایج نقش داشتند و بازیکنان هم نتایج را نمی پذیرند. آوردگاه جهانی، شوخی بردار نیست و مسابقات قهرمانی جهان پس از المپیک، بالاترین مسابقات محسوب می گردد و همه تیم ها با تمام توان می آیند.

رئیس فدراسیون والیبال در پاسخ به این پرسش که آیا از کولاکوویچ سرمربی تیم ملی ناراضی است یا خیر، توضیح داد: از کُچ تیم و سرمربی و دستیارانش ناراضی هستیم. از کارشناسان و اعضای کادر فنی تیم ملی برای جلسه ای دعوت کردیم تا به مربیان تیم ملی به سوالات کارشناسان، پیشکسوتان و مربیان پاسخ دهند. می خواهیم علت را واکاوی کنیم. ناکام های بسیار بزرگی در این رقابت ها کنار ما بودند و ما تنها نبودیم! هر تیمی که کم اشتباه تر، حواس جمع تر و متمرکزتر بازی کند، برنده است. قاطعانه می گویم فدراسیون والیبال تمام کوشش خود را به کار گرفت و با وجود مشکلاتی که کل کشور و فدراسیون ها با آن درگیر هستند (نوسانات ارزی)، یک قدم در کیفیت تیم عقب نشینی نکردیم.

ضیایی که با برنامه تهران ورزشی رادیو تهران گفت وگو می کرد، درباره اظهارات ایگور کولاکوویچ سرمربی تیم ملی که گفته بود تا المپیک 2020 با فدراسیون والیبال قرارداد دارد، گفت: حدود دو سال قبل و پیش از حضور من در فدراسیون والیبال، کولاکوویچ قراردادی 2+2 ساله و تا المپیک توکیو 2020 بست. اینکه به همکاری دوطرفه خود با او ادامه می دهیم یا خیر، بعد از حضور کولاکوویچ در جلسه فنی و صحبت های کارشناسی آنالیز می گردد. شاید در این مقطع زمانی، اعتقاد به جدایی سرمربی نداشتم، اما این به نظر من بستگی ندارد و هیئت رئیسه، کارشناسان، مربیان فعال و پیشکسوتان دارای علم روز والیبال این اشکال ها را آنالیز می نمایند.

وی در این خصوص که کولاکوویچ گفته بود تیم ملی والیبال نباید در بازی های آسیایی 2018 شرکت می کرد، گفت: او حرف درستی نزده است. کولاکوویچ ابتدا موافق تشکیل تیم ب بود، اما بعد گفتیم تیم ب متشکل از بازیکنان جوانان، امیدها و نوجوانان ماست. چنین ترکیبی برای تیم ب اعزامی به بازی های آسیایی در نظر داشتیم که کولاکوویچ حاضر نشد تیم را یاری کند و گفت خودم شرکت می کنم. کسی کولاکوویچ را به زور به این مسابقات نفرستاد.

رئیس فدراسیون والیبال در این باره که بهتر بود تیم ب والیبال کشورمان به بازی های آسیایی اعزام می شد، گفت: با تیم ب هم می توانستیم طلا بگیریم. این تیم مشغول تمرین بود و کادر فنی داشت، اما کولاکوویچ حاضر نشد این نفرات (بازیکنان جوانان، امیدها و نوجوانان) را در اختیار تیم بگذارد و گفت اگر این نفرات را در اختیار بگذارم، خودم باید در این مسابقات شرکت کنم. ما هم این موضوع را پذیرفتیم. اینها دلیل باخت نیست، بلکه بازی های آسیایی می توانست دیدارهای تدارکاتی جدی برای تیم ملی باشد. ایرادها جای دیگری است.

باید بپذیریم یک سر و گردن از تیم های طراز اول جهان عقب هستیم.، ضیایی با بیان این جمله توضیح داد: در باد برخی پیروزی ها خوابیدن، ما را از مسیر عقب نگه داشته است. ما جزو 12 -10 تیم برتر جهان هستیم، اما اینکه انتظار داشته باشیم این تیم روی سکوی قهرمانی جهان برود و نتایج خارق العاده بگیرد، بازی با کلمات و مغایر با واقعیت است.

وی در واکنش به صحبت مجری برنامه که گفت تیم ملی سال گذشته به مقام ششم قهرمانی جهان رسیده بود، گفت: نمی توانیم با استثناءها قانون وضع کنیم. در لیگ جهانی به مقام چهارم جهان هم رسیدیم، این دلیل نمی گردد که در لیگ ملت های والیبال، صندلی ما چهارم باشد. ما پنج دوره در لیگ جهانی شرکت کردیم. این در حالی است که یک تیم با حضور در 28 دوره مسابقات، تجربه متفاوتی نسبت به ما دارد. تیم ما خیلی خوب است و اعضای تیم عالی کوشش کردند، اما باید بپذیریم راه زیادی برای آموختن داریم. تیم ما در برخی آیتم ها مانند سرویس پرشی و دفاع روی تور مشکل دارد. تیم باید به این مسائل بپردازد. تیمی با سرویس پرشی کنترلی، نتیجه نگرفته است. برای تیم های رده اول جهان، سرویس های پرشی یک نوع حمله است. برخی بازیکنان تیم های طراز اول جهان در بازی مقابل ما هفت سرویس منجر به امتیاز زدند.

رئیس فدراسیون والیبال درباره اینکه ممکن است با قانون منع به کارگیری بازنشستگان از سمت خود برکنار گردد، گفت: من با 28 سال خدمت، خودم را بازنشسته کردم و قانوناً می توانستم با مدرک فوق لیسانس، حداقل 35 سال کار کنم. به دنبال این هستم که برگشت به خدمت بگیرم تا اهداف خود را پیاده کنم. در همه جای جهان، قانون عطف به ما سبق نیست. اگر قانونی وضع می کنید، این قانون برای فردا و فرداهاست، نه برای دیروز و پریروز. من مدیر کل ورزش و جوانان یک استان نیستم که پُستم انتصابی باشد. من انتخاب گردیده ام. نه تنها من، بلکه سایر 13 فدراسیون که با این موضوع درگیر هستند چنین شرایطی دارند. ما مطابق قانون آن روز انتخاب شدیم.

ضیایی اضافه کرد: اکنون حداقل مدرک تحصیلی لازم برای نمایندگان مجلس، دیپلم است و نمایندگان با این مدرک به مدت چهار سال به مجلس رفته اند. اگر قانون تغییر کند و لیسانس حداقل مدرک لازم برای نمایندگی مجلس گردد، آیا نمایندگان دیپلمه را از مجلس بیرون می کنید؟ این پُست انتصابی نیست، بلکه شما انتخاب شدید. ما هم چنین شرایطی داریم. کسی آبروی خود را از سر راه نیاورده است. کاندیداهای ریاست فدراسیون برنامه داشته و زمان صرف نموده تا برای این سمت ثبت نام کند.

وی با بیان اینکه در زندگی اش ثابت نموده سرباز جمهوری اسلامی است، گفت: اگر قرار باشد بین خودم و کشورم کسی انتخاب گردد، کشورم را انتخاب می کنم، اما این دلیل نمی گردد از حقی که دارم، دفاع نکنم.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "احمد ضیایی: از کولاکوویچ و دستیارانش راضی نیستیم، قانون بازنشسته ها نباید عطف به ما سبق گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "احمد ضیایی: از کولاکوویچ و دستیارانش راضی نیستیم، قانون بازنشسته ها نباید عطف به ما سبق گردد"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید