آپدیت جدیدی سامسونگ برای گوشی های 5 ساله گلکسی S6 و نوت 5 منتشر شد

به گزارش وبلاگ عینک سفارشی، سامسونگ به تازگی رویه جدیدی را برای به روزرسانی محصولاتش در پیش گرفته و به همین دلیل اینبار آپدیت هایی را برای گلکسی S6 و نوت 5 منتشر کرد.

آپدیت جدیدی سامسونگ برای گوشی های 5 ساله گلکسی S6 و نوت 5 منتشر شد

به گزارش وبلاگ عینک سفارشی به نقل از دیجیاتو ،پشتیبانی سامسونگ از این دو موبایل که نیم دهه از زمان معرفی آنها سپری شده، چند سالی است که به انتها رسیده اما این باعث نشده به روزرسانی جدیدی را برای فریمور این دستگاه ها ارائه نکند. این آپدیت برای گلکسی نوت 5 (نسخه فریمور N920SKSS2DTJ2) و سری گلکسی S6 (نسخه های فریمور G92xSKSS3ET و G928SKSS3DTJ3) در کره جنویی منتشر شده و به زودی در مناطق دیگر نیز ارائه می گردد.

متاسفانه این بروزرسانی نسخه اندروید گوشی های مذکور را ارتقا نمی دهد و با هدف بهبود امنیت این دستگاه ها ارائه شده. هنوز تعیین نیست سامسونگ از نظر عملکردی نیز تغییر خاصی را اعمال خواهد نمود یا خیر اما آنطور که SamMobile میگوید احتمالا خبری از این تغییر نیست و سامسونگ به دنبال برطرف آسیب پذیری خاصی است که باید به سرعت آنرا برطرف کند.

این نخستین باری نیست که سامسونگ سری گلکسی S6 را به شکل غیر منتظره ای آپدیت می نماید و اوایل سال 2020 نیز وصله امنیتی دیگری را برای نسخه UAE منتشر نموده بود. این شرکت همچنین اوایل ماه جاری برای پرچمدارهای 4 ساله خود یعنی گلکسی S7 و گلکسی S7 Edge نیز یک بروزرسانی جدید حاوی پچ امنیتی سپتامبر 2020 منتشر کرد.

این اقدامات در راستای تغییر رویکرد سامسونگ برای پشتیبانی طولانی تر از گوشی های گلکسی قرار دارند. شرکت کره ای تا چند ماه قبل معمولا تنها 2 بروزرسانی را برای موبایل هایش منتشر می کرد اما با کنار گذاشتن این فرایند که انتقادهایی را هم به دنبال داشت حالا بعضی موبایل را تا 3 نسل اندروید به روز می نماید. این برنامه علاوه بر پرچمدارهای سری گلکسی S و نوت شامل مدل های منتخبی از سری A نیز می گردد.

منبع: جام جم آنلاین

به "آپدیت جدیدی سامسونگ برای گوشی های 5 ساله گلکسی S6 و نوت 5 منتشر شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آپدیت جدیدی سامسونگ برای گوشی های 5 ساله گلکسی S6 و نوت 5 منتشر شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید