گزارش تصویری، رفعت مسعود در خبرنگاران؛ بانوی سفیری که فارسی می داند و به مقاومت مردم ایران ایمان دارد

به گزارش وبلاگ عینک سفارشی، سفیر پاکستان که به خوبی فارسی صحبت می نماید اولین سفیر زن این کشور در خاک ایران است و همراه خود دغدغه های فرهنگی را نیز آورده است.

گزارش تصویری، رفعت مسعود در خبرنگاران؛ بانوی سفیری که فارسی می داند و به مقاومت مردم ایران ایمان دارد

به گزارش دفتر منطقه ای وبلاگ عینک سفارشی، رفعت مسعود سفیر پاکستان در تهران ویژگی های خاصی دارد که باعث شده طی مدت کوتاه حضورش در ایران اسلامی روابط دو کشور در سطوح مردمی و دولتی افزایش یابد.

قرار است رأس ساعت 10 در دفتر مرکزی وبلاگ عینک سفارشی حضور پیدا نموده و با مسئولین این خبرگزاری دیدار داشته باشد، خودش پیش از حضور می گوید: وبلاگ عینک سفارشی اولین انتخاب من بوده است.

با لبخند و انرژی وارد دفتر وبلاگ عینک سفارشی می گردد و سپس جلسه میان دو طرف شروع می گردد، رفعت مسعود احتیاجی به مترجم ندارد و با لهجه شیرین فارسی صحبت می نماید.

از کوشش خبرگزاری برای نزدیک کردن مردم دو کشور ابراز خرسندی می نماید و از ناکافی بودن کوشش رسانه های دو کشور در شناساندن زیبایی ها و ظرفیت های هم گله می نماید.

خودش می گوید فارسی و دری را با هم ترکیب نموده و صحبت می کنم، ولی حرفهایش کاملاً شیوا است و گاهی هم آن را با طنزی محترمانه توأم می نماید.

مجید قلی زاده مدیرعامل وبلاگ عینک سفارشی ضمن ارائه گزارشی از فعالیت خبرگزاری اعلام می نماید: کوشش ما این است که کشورهای اسلامی و به خصوص ایران و پاکستان روابطشان تقویت گردد.

پیشنهاد مدیرعامل این است که کانالی برای ارتباط میان رسانه های بزرگ دو کشور ایجاد گردد و حتی الامکان رسانه های قابل اعتماد به عنوان مرجع اخبار برای ترجمه انتخاب شوند.

سفیر پاکستان که خود نیز به اهمیت این موضوع واقف است می گوید: بعضی رسانه های ایرانی از جمله وبلاگ عینک سفارشی هم زبان فارسی دارند هم اردو و هم انگلیسی. برای مخاطب پاکستانی ارتباط دریافت با وبلاگ عینک سفارشی کار ساده ای است. البته ما احتیاج داریم که بعضی رسانه های خود را نیز تشویق کنیم تا به زبان فارسی خبر منتشر نمایند.

رفعت مسعود از مسئولین وبلاگ عینک سفارشی دعوت می نماید تا به پاکستان سفر نمایند و با ظرفیت رسانه ای این کشور بیشتر آشنا شوند.

پس از این گفتگوی کوتاه نوبت به بازدید از بخش های مختلف خبرگزاری می رسد. تسلط خانم رفعت مسعود به زبان فارسی کار را ساده نموده مسئولین بخش ها خود از فعالیت هایشان سخن می گویند، از زبان ترکی گرفته تا عربی و انگلیسی نیز به سفیر پاکستان معرفی می شوند.

خانم سفیر می گوید: بسیاری از این بخش ها را به صورت روزانه مطالعه می کنم و می دانم که بسیاری از خبرگزاری های خارجی وبلاگ عینک سفارشی را مرجع اخبار خود می دانند.

از تحریریه که خارج می گردد به اتفاق همراهانش با اصحاب تصویر همراه می گردد. عکاسان وبلاگ عینک سفارشی او را غافلگیر می نمایند و تصویر بزرگی از خانم رفعت مسعود را روی صفحه ال سی دی به نمایش در می آورند.

عکسی که دو هفته قبل در یک همایش دوستی میان ایران و پاکستان از او گرفته شده، برق چشمان خانم رفعت مسعود نشان می دهد که از دیدن عکس خود غافلگیر شده و با اشتیاق از نام عکاس سؤال می نماید تا با لهجه شیرین خود به او دستت درد نکنه خیلی قشنگ گرفتی بگوید.

قبل از اینکه به سالن مصاحبه بازگردد از مدیرعامل خبرگزاری سؤال می نماید بخش ویژه خواهران کجاست؟ می خواهم آن ها را هم ببینم.، تعیین است که از فعالیت بانوان در سطوح اجتماعی لذت می برد و عدم حضور آنها را نوعی نقص می بیند.

وارد اتاقی می گردد که وبلاگ عینک سفارشی خانم در حال فعالیت هستند مثل مادری مهربان با آنها دست می دهد و با خنده از فعالیت هایشان تقدیر می نماید.

نوبت به آخرین مرحله حضور می رسد و جوابگوی سؤالات وبلاگ عینک سفارشی بخش های مختلف وبلاگ عینک سفارشی می گردد:

می پرسند: عملکرد وبلاگ عینک سفارشی را چگونه می بینی؟

می گوید: این اولین خبرگزاری ایرانی است که دعوتش را برای بازدید قبول کردم از همین جا تعیین است که چه اندازه با وبلاگ عینک سفارشی احساس نزدیک و قرابت می کنم.

خبرنگار حوزه اقتصاد سؤال می نماید: پس از سفر عمران خان گویا تحولاتی در حوزه مالی اتفاق افتاده و قرار است حجم تجارت از یک میلیارد به پنج میلیارد برسد. به نظر شما چه موانعی در این راه وجود دارد؟

رفعت مسعود تأملی نموده و می گوید: تا زمانی که در حوزه اقتصاد پیشرفت نکنیم نمی توانیم بگوییم روابط دو کشور بهتر شده. اقتصاد دغدغه مشترک ما است و باید از ظرفیت همسایگی بیشترین استفاده را ببریم. البته موانعی پیشِ روی ما قرار گرفته است ولی با مسئولین دولت تهران در تماس هستیم تا هرچه سریعتر حجم روابط تجاری را گسترش دهیم.

خبر خوش او این است که علی رغم تحریم ها و فشارهای آمریکا صحبت برای افتتاح شعبه یک بانک ایرانی در پاکستان اجرا شده و ممکن است به زودی این اتفاق تأثیرات مثبت خود را بر حجم تجارت دو کشور بگذارد.

معتقد است تجارت دو کشور مکمل هم هستند و هرچه ایران احتیاج دارد در پاکستان یافت می گردد و هرچه پاکستان به آن محتاج است در خاک ایران پیدا می گردد.

خبرنگار حوزه بین الملل می پرسد: تأثیر فشارهای آمریکا بر ایران را چگونه می بینید؟ آیا خروج آمریکا از برجام می تواند منجر به افزایش مسائل منطقه گردد؟

سفیر پاکستان به صراحت می گوید: فشار وارد کردن بر کشوری که مردم آن مقاومت بلدند هیچ تأثیری ندارد و تنها منجر به افزایش بحران در منطقه می گردد. من در مدت حضور خود مردم ایران را از نزدیک دیده ام آنها مقاوم هستند و تسلیم فشارهای آمریکا نخواهند شد. ما از ابتدا حامی برجام بودیم و هنوز هم می خواهیم که آمریکا به برجام پایبند بماند. رفتار آمریکا می تواند باعث افزایش مسائل در منطقه گردد.

رفعت مسعود اضافه می نماید: ما همواره همراه برادران ایرانی خود هستیم و این را می دانیم که جنگ و نزاع به سود هیچ کشوری نیست. مردم ایران و به خصوص رهبر معظم انقلاب همواره از مسلمانان مظلوم کشمیری حمایت نموده اند و ما هیچ گاه این رفتار محبت آمیز آنها را فراموش نمی کنیم.

آخرین بخش از بازدید خانم سفیر هدیه ای است که توسط مدیرعامل خبرگزاری به او داده می گردد. جالب اینجاست که با دیدن میناکاری های زیبای اصفهانی بی اختیار می گوید: وای من عاشق رنگ آبی هستم. کسی به شوخی می گوید: ظاهرا هوادار استقلال هستید....

ماشین سیاه رنگ سفیر به حرکت در می آید و او برای آخرین بار با لبخند سرش را تکان داده و از وبلاگ عینک سفارشیی ها تشکر می نماید.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "گزارش تصویری، رفعت مسعود در خبرنگاران؛ بانوی سفیری که فارسی می داند و به مقاومت مردم ایران ایمان دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گزارش تصویری، رفعت مسعود در خبرنگاران؛ بانوی سفیری که فارسی می داند و به مقاومت مردم ایران ایمان دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید