کشف علت دست و پا زدن جنین در ماه های آخر بارداری

به گزارش وبلاگ عینک سفارشی، ایرنا نوشت: محققان دانشگاه کالج لندن با اندازه گیری امواج مغزی جنین دریافتند ضربه زدن جنین به دیواره رحم در ماه های پایانی بارداری موجب شکل گیری یک نقشه ای از بدن آن در مغز می گردد.

کشف علت دست و پا زدن جنین در ماه های آخر بارداری

در این تحقیقات 19 نوزاد با متوسط عمر دو روز و دوره جنینی بین 31 تا 42 هفته مورد مطالعه قرار گرفتند. بر اساس نتایج به دست آمده از این مطالعات، ضربه زدن جنین به دیواره رحم در ماه های پایانی بارداری موجب رشد بخش هایی از مغز می گردد که ورودی های حسی را اداره می نمایند و بر نحوه درک نوزاد از بدن خود تاثیرگذار هستند.

در این آنالیز ها تعیین شد در زمان ضربه زدن جنین به رحم که در هنگام خواب و همزمان با حرکات سریع چشم جنین رخ می دهد، امواج سریع مغزی در نیم کره مرتبط با اندام مورد استفاده برای ضربه زدن ایجاد می گردد. برای مثال زمانی که جنین با دست راست به رحم ضربه می زند این امواج مغزی سریع در نیم کره چپ مغز آن ایجاد می شوند. شدت این امواج در نوزادان زودرس که در حالت طبیعی باید درون رحم مادر باشند، به حداکثر می رسد. همچنین محققان دریافتند امواج مغزی سریع ظرف چند هفته پس از تولد نوزاد از بین می روند.

گزارش کامل این تحقیقات در نشریه Scientific Reports منتشر شده است.

5656

منبع: خبرآنلاین

به "کشف علت دست و پا زدن جنین در ماه های آخر بارداری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشف علت دست و پا زدن جنین در ماه های آخر بارداری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید