خروجی نشست امروز کمیسیون مشترک برجام در وین؛ تفاهم جدیدى در حال شکل گیرى است

به گزارش وبلاگ عینک سفارشی، خبرگزاری خبرنگاران- نشست کمیسیون مشترک برجام که بعدازظهر امروز (شنبه) در سطح معاونان با حضور هیأت های ایران و گروه 1+4 در گرندهتل وین شروع شده بود، خاتمه یافت.

خروجی نشست امروز کمیسیون مشترک برجام در وین؛ تفاهم جدیدى در حال شکل گیرى است

به گزارش سرویس سیاست خارجی خبرگزاری وبلاگ عینک سفارشی، نشست کمیسیون مشترک برجام با حضور هیأت های ایران و گروه 1+4 در وین سرانجام یافت و مقرر شد گفت وگوهای دو و چندجانبه و همچنین رایزنی های فنی در روزهای آینده ادامه یافته و در صورت احتیاج کمیسیون مشترک بار دیگر تشکیل جلسه دهد.

حاضران در این نشست به آنالیز فرایند گفت وگوها در روزهای گذشته پرداخته و گزارش گروه های کارشناسی در مورد حوزه های تحریم و هسته ای را دریافت کردند.

در این نشست مقرر شد گفت وگوهای دو و چندجانبه و همچنین رایزنی های فنی در روزهای آینده ادامه یافته و در صورت احتیاج کمیسیون مشترک بار دیگر تشکیل جلسه دهد.

عراقچى: تفاهم جدیدى در حال شکل گیرى است

سید عباس عراقچی پس از نشست کمیسیون مشترک برجام در وین گفت تفاهم جدیدی در حال شکل دریافت است و اشتراکی در هدف نهایی بین همه طرف ها وجود دارد.

سید عباس عراقچی معاون سیاسی وزیر امور خارجه و رئیس هیأت مذاکره نماینده کشورمان، پس از نشست امروز کمیسیون مشترک برجام گفت: امروز بار دیگر برای آنالیز فرایند پیشرفت بحث هایی که تا به امروز مطرح شده، هم در حوزه برطرف تحریم ها و هم در حوزه هسته ای، نشست برگزار کردیم. بحث های خوبی صورت گرفت. به نظر می رسد یک تفاهم جدیدی در حال شکل دریافت است و اشتراک در هدف نهایی هم اکنون میان همه وجود دارد و جهتی که باید طی شود جهتی شناخته شده تر است، اما این جهت، جهت آسانی نخواهد بود. مذاکرات به جایی رسیده است که امکان کار کردن روی یک متن مشترک وجود دارد. هیات ایرانی متون موردنظر خود را در موضوع هسته ای و وفع تحریم ها ارایه نموده است و می تواند مبنای خوبی برای مذاکره برای دستیابی به سند نهایی باشد.

گزارش نماینده روسیه از نتایج جلسه امروز کمیسیون مشترک برجام

نماینده روسیه در وین در پیامی توییتری به نتایج جلسه امروز کمیسیون مشترک برجام پرداخت.

میخائیل اولیانوف نماینده روسیه در سازمان های بین المللی در وین، پس از جلسه امروز کمیسیون مشترک برجام در وین در صفحه توییترش نوشت: نشست کمیسیون مشترک برجام به سرانجام رسید. حاضران پیشرفتی را که تا به امروز حاصل شده است، با رضایتمندی مورد توجه قرار دادند و عزمشان را نسبت به تداوم مذاکرات با چشم انداز تکمیل موفقیت آمیز این فرایند در سریع ترین زمان ممکن نشان دادند.

اولیانوف همچنین عنوان نمود: کارگروه های تشکیل شده در سطح کارشناسان در کمیسیون مشترک برجام برای لغو تحریم ها و مسائل هسته ای، فعالیت هایشان را در بعد از ظهر شنبه، روز یکشنبه و هفته بعد ادامه می دهند تا وقت تلف نشود و پیشرفت بیشتری در مذاکرات احیای برجام انجام بگیرد.

در وین به نقطه ای رسیده ایم که ظرفیت تصمیم گیری به پایتخت ها باز می شود

روز گذشته یک مقام اروپایی گفته بود مذاکرات کنونی در وین اتریش درباره برجام به نقطه ای رسیده است که ظرفیت تصمیم گیری به پایتخت ها باز می شود.

روز آدینه یک مقام اروپایی گفت که انتظار دارد مذاکرات در وین برای چند روز دیگر ادامه یابد و سپس دو هیئت مرتبط به خانه باز می گردند تا با پایتخت های خود برای دستورالعمل بیشتر رایزنی نمایند.

خبرنگار نشریه پولتیکیو با ادامه نقل قول از این مقام اروپایی نوشت که این مقام ادامه داد: به نقطه ای رسیده ایم که ظرفیت تصمیم گیری به پایتخت ها باز می شود.

این مقام اضافه کرد: حمله به نطنز و تصمیم بعدی ایران برای شروع غنی سازی 60 درصدی در بحبوحه گفت وگوهای هفته پیش و هفته جاری باعث شد که این دو موضوع مذاکرات را اندکی سخت تر کند اما در همان زمان، این موضوع مذاکرات را مهم تر و ضروری تر نموده است.

وی درباره مذاکرات کنونی در وین اتریش میان اعضای برجام و ایران گفت: دقیقا نمی دانم آنها چقدر (با رسیدن به توافق) فاصله دارند اما موضوع این است که نسبت به هفته گذشته نزدیک تر هستیم.

این مقام اروپایی گفت: اگر این موضوع توسط تحقیق مستقلی ثابت شود چیزی که روز یکشنبه در نطنز رخ داد حمله ای متعمدانه بود، ما آن را محکوم می کنیم. این بسیار غیرمسئولانه بوده و اقدامی با انگیزه سیاسی علیه مذاکرات وین به شمار می آید و اگر تایید مستقلی در این باره داشته باشیم، آن را محکوم می کنیم.

منبع: خبرگزاری آریا

به "خروجی نشست امروز کمیسیون مشترک برجام در وین؛ تفاهم جدیدى در حال شکل گیرى است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خروجی نشست امروز کمیسیون مشترک برجام در وین؛ تفاهم جدیدى در حال شکل گیرى است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید