5 تأثیر معجزه آسای یوگا بر فکر که شما را متحول می کنند

به گزارش وبلاگ عینک سفارشی، اگر به یوگا علاقمند هستید و یوگا کردن را در برنامه های ورزشی اتان دارید، احتمالا از تأثیرات مثبت این ورزش از جمله افزایش انعطاف پذیری و قدرت جسمانی بر اندام خود آگاه هستید. اما آیا از تأثیر یوگا بر فکر هم چیزی می دانید؟

5 تأثیر معجزه آسای یوگا بر فکر که شما را متحول می کنند

یوگا قوه پایداری تعادل را در فکر و بدن تقویت می نماید و کانالی برای ارتباط قوی تر جسم و روح محسوب می شود. همین ویژگی سبب افزایش روزانه یوگی ها در سراسر دنیا می شود. امروز بیش از 20 میلیون نفر فقط در ایالات متحده آمریکا تمرینات یوگا انجام می دهند. در اثر انجام یوگا و تقویت ارتباط فکر و جسم، اضطراب به اندازه قابل توجهی کاهش پیدا می نماید و در نتیجه زندگی با کیفیت تر و آرام تری در انتظار یک یوگی است. در فرآیند گذر از استرس و رسیدن به آرامش سیستم عصبی، یوگا معجزه های بسکمک برای شما رقم می زند. وبلاگ عینک سفارشی مگ در این مطلب شما را با این معجزه های مجذوب کننده آشنا می نماید.

1. یوگا فکر مشوش با میلیون ها نشخوار فکری را رام می کند

یوگا و مدیتیشن هر دو در کنار هم، فکر را به پادشاه جسم و روح تبدیل می کنند. وقتی فکر آرام می شود، میلیون ها افکاری که مدام در فکر ما در حال رفت وآمد هستند، کاهش پیدا می نماید. اگر قدرت تمرکز و توانایی رسیدن به آرامش فکر بیشتر باشد، حتی ممکن است که تمام این صداهای مزاحم در سر خاموش شود. در نتیجه با کمک یوگا و مدیتیشن، شما احساس آرامش بیشتری خواهید کرد و تمرکزتان بالا می رود.

سیستم عصبی در اثر انجام یوگا، آرامش پیدا می نماید و در نتیجه اندازه استرس در فرد یوگی نسبت به دیگر افراد بسیار پایین است. شرایط بدن در تمرینات یوگا، آگاهی به تنفس در هنگام انجام تمرینات و قرار دریافت در شرایط مدیتیشن، همگی به کاهش فشار خون، تعداد ضربان قلب و سطح هورمون استرس در بدن منجر می شود و در نهایت این فرآیند فیزیکی به نفع فکر تمام می شود.

2. یوگا با احساسات منفی مقابله می نماید

اگر استرس بر شما غلبه کند، احساسات منفی به سمتتان سرازیر می شوند و به روح و سپس به جسمتان آسیب می زنند. اضطراب، نگرانی مداوم و حتی افسردگی از عوارض روحی افکار مزاحم و منفی است. در این مواقع باید با تغییر روش زندگی، در مقابل حمله احساسات منفی از سلامتی مراقبت کنید. یوگا یکی از ابزارهای مهار افکار منفی است و مثل یک صیقل دهنده، زوایای تیره و سخت فکر شما را از بین می برد و درخشان می نماید. انجام تمرینات یوگا و تکرار منظم آن، گردش خون را در بدن افزایش می دهد و همین امر سبب آزاد شدن هورمون شادی همچون دوپامین می شود. بنابراین بعد از انجام تمرینات یوگا، فکر حس خوشایند و مثبتی نسبت به محیط اطراف دارد و افکار منفی فرصت کمتری برای جولان دارند.

3. هوشیارتر و مفیدتر خواهید بود

یکی دیگر از تأثیرات یوگا بر فکر، افزایش هوشکمک و آگاهی است. در واقع این ورزش پر قدمت به شما کمک می نماید که نسبت به محیط اطراف دقت بیشتری داشته باشید. هر چه هوشکمک فرد بیشتر باشد، نتیجه کاری که در حال انجام آن است، با کیفیت تر خواهد بود و در بازه زمانی مشخص، بهره وری بیشتری خواهد داشت. آرامش فکری در شیوه زندگی و کار هم تأثیرگذار است و هر فرد با آرامش کامل، پشتکار مداوم و اعتمادبه نفس می تواند بهتر و مفیدتر کار کند.

فکر آگاه، پیش نیاز رسیدن به پیروزیت است. یوگا با افزایش آرامش و کاهش استرس، آگاهی فکر را بالا می برد و سبب می شود تا با هوشکمک بیشتری کار کنید. در نتیجه بهره وری یک یوگی از شخص عادی در زندگی شخصی و در فضای شغلی بیشتر خواهد بود.

4. تمرکز و وضوح تفکرات فکر افزایش پیدا می نماید

وقتی در دنیای پر استرس امروز بتوانیم به آرامش درونی برسیم، در مواقع سخت هم قادر خواهیم بود که تمرکز خود را حفظ کنیم. یک یوگی، با تمرینات مستمر و یادگیری حفظ تعادل، بدون توجه به تشنج های محیط پیرامون، تمرکز فکری بسکمک خواهد داشت و افکار مثبت و سازنده با وضوح بیشتر در فکر این فرد نقش می بندند. یوگا همچون یک فیلتر، مانع ورود افکار و احساسات اضافی به فکر می شود و فکر را تنها به افکار مثبت معطوف می نماید.

5. یوگا پایداری ما را در برابر مسائل بالا می برد

در زندگی روزمره، مدام با چالش های تازه روبه رو می شویم و گاهی به جای حل مشکل، دریچه فکرمان با یک قفل بزرگ بسته می شود و نمی توانیم با مسائلمان دست و پنجه نرم کنیم. از معجزه های یوگا در زندگی، بالا بردن توانایی فرد یوگی در حل مسائل و بازگشایی قفل های فکر است. یوگا با افزایش خودآگاهی و توانایی تمرکز، قدرت استدلال شما را تقویت می نماید و همین امر سبب می شود تا نسبت به گذشته، جسارت تصمیم گیری بیشتری داشته باشید و نتیجه هایی فوق العاده دریافت کنید. در واقع تمرینات یوگا اعتمادبه نفس را بالا می برند، خودباوری را تقویت می کنند و با افزایش شفافیت فکری نسبت به محیط پیرامون به فرد کمک می کنند که با آرامش کامل، بهترین راهکار را برای چالش های پیش رو پیدا کند.

حرکات مفید یوگا برای آزادسازی احساسات سمی

تنش های روزانه همچون یک سم در عضلات بدن اثر خود را باقی می گذارند و عضلات باسن و ران از قسمت های اصلی بدن برای رسوب و جذب سم های روزانه هستند. در اینجا 7 حرکت یوگا را به شما آموزش می دهیم تا انرژی منفی را از بدن خود خارج کنید.

1. حرکت جنگجوی دوم

این حرکت از قدرتمندترین حرکات یوگا برای جذب اعتمادبه نفس و قدرت است. در این تمرین کل بدن از جمله باسن درگیر هستند و زانوی پای جلویی خم می شود، پای عقبی کشیده و ران ها به سمت بیرون چرخیده می شود. در نتیجه تمام پالس های منفی از ران خارج و عضلات لگن کم کم باز می شوند. دست ها باید کشیده و موازی زمین و در امتداد پاها باشد و صورت هم با انگشتان دست جلویی هم جهت خواهد بود.

2. حرکت لانگ

این حرکت کشاله ران و باسن را هدف قرار می دهد. نشستن های طولانی به خصوص در محیط های کاری، سبب خشکی عضلات و تنگی کانال های ارتباطی می شود. در نتیجه انرژی های منفی و سمی می توانند در بدن باقی بمانند. پای جلویی با زانوی نود درجه روی زمین عمود می شود و پای پشتی به صورت نود درجه و زانوی خم شده روی زمین قرار می گیرد. دست ها در این حرکت کشیده و به سمت بالا است.

3. حرکت کودک شاد

این حرکت از آرامش بخش ترین تمرینات یوگا برای مهار انرژی منفی و کسب شادی است. برای انجام این تمرین، به پشت دراز بکشید. زانوها را به سمت داخل و سینه خم کنید و با دستان خود لبه خارجی کف پا را بگیرید. به این طرف و آن طرف همچون یک کودک چند ماهه تکان بخورید، ستون فقرات را با زمین ماساژ دهید و با تنفس درست، آرامش را به وجود خود منتقل کنید.

4. حرکت کبوتر

در این حرکت، باسن محور اصلی است و تمام قسمت های بدن درگیر می شود. البته انجام این حرکت برای افراد مبتدی می تواند سخت باشد. در این حرکت باید یک پا را به صورت جم و جمع شده روی زمین قرار می گیرد و باسن آن مماس زمین می شود. پای دیگر هم کشیده به سمت عقب می رود و روی زمین می خوابد. پای پشتی باید در راستای باسن به روی تشک یوگا بخوابد. بالاتنه را به سمت جلو بکشید و حتی سعی کنید سرتان را هم روی زمین قرار دهید. به تنفس خود در این تمرین آگاه باشید تا بتوانید در هر دم و بازدم، انرژی های نفی و مسوم را از بدن و فکر خود خارج کنید. کشیده شدن عضلات ران و باسن در این حرکت، تأثیر بسزایی در رفع خستگی روزانه و خروج احساسات مسموم از بدن دارند.

5. حرکت اسکات

در این حرکت بدن در پایین ترین نقطه خود قرار می گیرد و باسن و کمر به خوبی کشیده می شوند. برای انجام این حرکت پای خود را باز کنید و سپس از زانو خم کرده و بنشینید. در این حرکت پاها به طرفین باز می شوند، انگشت های پا به سمت بیرون هستند و بدن در حالت نیمه نشسته و معلق قرار می گیرد. باسن با زمین تماس پیدا نمی نماید و به دلیل باز شدن پاها به طرفین، تمام عضلات باسن کشیده می شود. کف دستان خود را به هم بچسبانید و به سمت قلب بیاورید. اکنون در این شرایط می توانید با آرنج خود به داخل پا فشار بیشتری بیاورید تا پا با زاویه بیشتری باز شود.

6. حرکت ایستاده

برای دستیابی به قدرت تعادل در بدن، نیاز به تمرکز فکر دارید و حرکت تعادلی ایستاده در یوگا، تمرکز شما را تقویت می نماید. یکی از پاها را خم و به سمت داخل می آورید و مچ را روی ران مخالف قرار می دهید. بهتر است پای مخالف را کمی خم کنید تا تعادلتان را بهتر حفظ کنید. کف دستان خود را به هم بچسبانید و روی قلب بگذارید. برای حفظ تعادل بیشتر به یک نقطه ثابت از فضای روبه رو خیره شوید.

7. حرکت صورت گاو

در این حرکت نشسته، زانوی چپ را خم می کنید و جهت آن رو به مستقیم باشد. این زانو روی زانوی سمت راست که خم شده است، قرار می گیرد. این حرکت به کسب آرامش و دفع انرژی منفی کمک می نماید. کشش ران در این حرکت محسوس است.

در آخر

زندگی امروز سراسر استرس و تنش است. برای لذت بردن از زندگی در چنین شرایطی، به ابزاری برای کاهش استرس و کسب آرامش نیاز داریم. یوگا بهترین ابزار برای کنترل استرس و رسیدن به آرامش است. آرامش همان نیاز امروز است و پیش زمینه ای برای رسیدن به فکری آگاه و قدرتمند است. یک فکر آگاه می تواند تصمیم های هوشمندانه بگیرد، رفتار خود را کنترل کند و بین روح و جسم تعادلی ستودنی برقرار کند. در نتیجه یک فرد یوگی در روابط شخصی و شغلی می تواند پیروز تر عمل کند و احساس رضایت بیشتری از زندگی داشته باشد. از همین امروز تمرینات یوگا را شروع کنید و قدمی برای تغییر بردارید.

این مطلب فقط جنبه آموزش و اطلاع رسانی دارد. پیش از استفاده از توصیه های این مطلب حتما با پزشک متخصص مشورت کنید. برای اطلاعات بیشتر بیانیه رفع مسؤولیت وبلاگ عینک سفارشی مگ را بخوانید.

منبع: yogiapproved

منبع: دیجیکالا مگ

به "5 تأثیر معجزه آسای یوگا بر فکر که شما را متحول می کنند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "5 تأثیر معجزه آسای یوگا بر فکر که شما را متحول می کنند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید