چگونه معده و روده خود را پاکسازی کنیم؟

به گزارش وبلاگ عینک سفارشی، حضرت امام رضا (ع) در کتاب طب الرضا به شیوه ضدعفونی معده و روده پرداخته اند.

چگونه معده و روده خود را پاکسازی کنیم؟

به گزارش ، حضرت علی بن موسی الرضا (ع) در رساله ذهبیه فرموده اند: خوردن ماست و دوغ برای بدن بسیار مفید است؛ بعد از شیر و پنیر، ماست یک غذای کامل است؛ عمده مزیت ماست، خاصیت ضد عفونی کردن آن است.

معده و روده ها را با چیز های زیادی میتوان ضد عفونی کرد، ولی بیشتر آن ها غیر طبیعی هستند؛ آن ها معده و روده ها را تنبل و غدد را از جهت ترشح درست منحرف می نمایند و میکروب های مفید روده ها را نیز نابود می نمایند، ولی ماست این ضرر ها را ندارد، چرا که میکروب های مفید را از بین نمی برد و بر خلاف چیز های دیگر که اکثر آن ها موجب تحریک و ناراحتی اعصاب می گردد، به اعصاب ثبات و آرامش می دهد.

ماست با عمل ضد عفونی طبیعی خود هیچ نوع التهابی در معده و روده ها به وجود نمی آورد.

ماست علاوه بر عمل ضد عفونی، مولد ویتامین ب نیز است؛ صرف نظر از آن که خود به مقدار زیادی دارای ویتامین ب است.

ماست املاحی را که در بدن رسوب نموده و مولد سودا شده اند را از بین می برد و جذب بدن می نماید، بنابراین ماست در معالجه سودا و خارش های پوستی بسیار سودمند است.

در هوای گرم که بلغم کاهش می یابد، صفرا غلبه می نماید و رطوبت بدن کم می گردد، ماست بهترین غذا و دارو است، زیرا رطوبت را زیاد، صفرا را کاهش و از شدت گرما می کاهد.

در زمانی که غذا ها ناسالم، گوشت ها فاسد و هوا کثیف و آلوده است، ماست بهترین وسیله برای مبارزه با انواع بیماری ها محسوب می گردد.

منبع: قدس آنلاین

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "چگونه معده و روده خود را پاکسازی کنیم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چگونه معده و روده خود را پاکسازی کنیم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید