هیأتی که هر هفته 5 جهیزیه می دهد

به گزارش وبلاگ عینک سفارشی، هیأت فاطمیون تهران با دارا بودن یک صندوق قرض الحسنه و خیریه در زمینه امور خیرخواهانه نیز فعال است، به طوری که هر هفته برای دختران نیازمند، 5 جهیزیه آماده می کند.

هیأتی که هر هفته 5 جهیزیه می دهد

به گزارش گروه رسانه های وبلاگ عینک سفارشی، مرتضی کلاهدوز، یکی از خادمان هیأت فاطمیون با اشاره به اقدامات این هیأت گفت: هیأت فاطمیون در سال 1347 توسط مرحوم حاج آقا بزرگ کلاهدوز راه اندازی شد و امروز نیز حسینیه آن در خیابان مجاهدین اسلام واقع است. هیأت فاطمیون همواره در دوران دفاع مقدس محل جمع آوری آذوقه و تدارکات برای جبهه ها بود و آذوقه، بخاری و ... برای نیروها فراهم می کرد و حتی محل اعزام نیرو به جبهه بود و بسکمک از جوانان از این حسینیه، اعزام شدند به طوری که بیش از 100 جوان این هیأت به شهادت رسیده اند.

کلاهدوز شرح داد: در زمان زلزه کرمانشاه این هیأت، 4 کامیون آذوقه و اقلام مورد نیاز زلزله زدگان را جمع آوری و ارسال کرد و چندین کانس بهداشتی نیز برای مردم آن مناطق ارسال کرد و در سیل اخیر نیز 3 کامیون آذوقه شامل برنج و روغن برای سیل زدگان ارسال شد و با هماهنگی صورت گرفته با یک کارخانه تولید نان نیز پیروز شدیم با ارائه آرد به این کارخانه، میزان بسکمک نان برای مردم سیل زده تولید و ارسال کنیم.

وی اضافه کرد: هیأت فاطمیون دارای صندوق قرض الحسنه و خیریه است. در بخش خیریه آن، هر هفته خیران در هیأت جلسه ای برگزار می کنند و برای کمک رسانی ها برنامه ریزی می کنند. یکی از برنامه های ثابت این خیریه، تهیه هفتگی بالغ بر 5 جهیزیه برای زوج های نیازمند است که یک کارگروه دختران را شناسایی و اقلام مورد نیاز را برای آنان ارسال می کنند.

کلاهدوز شرح داد: همچنین در قالب صندوق قرض الحسنه این هیأت نیز به افراد نیازمند نیز تسهیلات بدون سود پرداخت می شود.

این عضو هیأت فاطمیون اضافه کرد: افرادی که در خیریه و صندوق هیأت، کمک رسانی می کنند، همان بانیان هیأت هستند که برای اطعام عزاداران نیز برنامه ریزی و هزینه می کنند. یعنی همان افرادی که در شب های محرم نذری در این هیأت می دهند، در امور خیریه نیز مشارکت و کمک رسانی دارند لذا این حرف اشتباه است که افرادی بگویند به جای اطعام عزادارن امام حسین(ع) به نیازمندان کمک کنید زیرا همان افرادی که اطعام می کنند، فعالیت های خیرخواهانه هم دارند.

وی با اشاره به اینکه خیریه این هیأت حتی برای درمان بیماران نیازمند نیز برنامه ریزی و کمک رسانی می کند، گفت: خیریه هیأت دارای واحد پخش غذاست، به طوری که هر زمان بناست در مراسم هیأت اطعام صورت گیرد، اگر برای 1500 نفر جمعیت حاضر غذا طبخ می شود، 200 الی 300 پرس غذا نیز بیشتر طبخ می شود و توسط این کارگروه در مناطق محروم و نیازمند شناسایی شده، توزیع می شود.

کلاهدوز در پایان گفت: در این هیأت معتقدیم، البته نیاز امروز کشور در کنار ایجاد خیریه فرهنگی است لذا در هیأت فاطمیون نیز به این سمت حرکت کردیم تا با اعزام مبلغ و توزیع کتاب، بتوانیم در عرصه فرهنگی نیز در مناطق مختلف و محروم تاثیرگذار باشیم تا بتوانیم ان شاء الله نسل آینده کشور را محب اهل بیت(ع) تربیت کنیم تا برخی از معضلات و مسائل کشور برطرف شود.

منبع : فارس

بازگشت به صفحه رسانه ها

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "هیأتی که هر هفته 5 جهیزیه می دهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هیأتی که هر هفته 5 جهیزیه می دهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید