فیلم های افتتاحیه و اختتامیه جشنواره لوکارنو معرفی شد

به گزارش وبلاگ عینک سفارشی، جشنواره فیلم لوکارنو اسامی فیلم هایی که به عنوان افتتاحیه و اختتامیه این جشنواره به نمایش درمی آیند را بیان نمود.

فیلم های افتتاحیه و اختتامیه جشنواره لوکارنو معرفی شد

به گزارش مهر به نقل از سایت جشنواره، هفتادو دومین دوره جشنواره فیلم لوکارنو که امسال برای نخستین بار به مدیریت لیلی هینشتین برگزار می شود، با اولین فیلم یک کارگردان کار خود را آغاز می کند.

شاید ساخته جینورا الکان که اولین فیلم بلند این کارگردان است آغازگر جشنواره فیلم لوکارنو 2019 خواهد بود. فیلم اختتامیه این جشنواره نیز با عنوان به سوی سرانجام های زمین ساخته استاد ژاپنی کیوشی کوروساوا است.

این دو فیلم در واقع نخستین فیلم ها از فهرست فیلم هایی هستند که در جشنواره بین المللی فیلم لوکارنو امسال جای دارند.

هر دوی این فیلم ها در پیازا گرانده در برابر 8 هزار تماشاگر روی پرده می روند.

این جشنواره سوئیسی امسال از 7 تا 17 آگوست برگزار می شود.

شاید که چهارشنبه 7 آگوست (16 مرداد) روی پرده می رود نخستین فیلم بلند کارگردان- تهیه کننده ایتالیایی جینورا الکان است. آلبا رورواچر و ریکاردو اسکامارسیو بازیگران این فیلم هستند و فیلم بر زندگی 3 فرزند یک خانواده پس از جدایی پدر و مادرشان در ایتالیای دهه 1980 تمرکز دارد.

الکان اولین تجربه کارگردانی اش را با ساخت فیلم کوتاه به مِسا می روم پشت سر گذاشت که سال 2005 در شصت و دومین دوره جشنواره فیلم ونیز اکران شد. او پس از آن به شدت در زمینه تولید فعال بود و اکنون نخستین فیلم بلندش را کارگردانی کرده است.

لوکارنو 2019 شنبه 17 آگوست (26 مرداد) پس از مراسم اهدای جوایز با اولین نمایش به سوی سرانجام های زمین جدیدترین اثر استاد سرشناس ژاپنی کیوشی کوروساوا کارش را تمام می کند. این فیلم داستان یوکو را روایت می کند. آتسوکو مائدا در نقش این شخصیت بازی کرده است. او با این هدف که بتواند ماهی افسانه ای را پیدا کند، با گروهش در جاده ابریشم سفر می کند. این فیلم در ازبکستان ساخته شده است. کوروساوا آخرین بار سال 2013 با فیلم واقعی در بخش رقابتی لوکارنو حضور داشت.

اسامی فیلم های حاضر در این دوره لوکارنو 17 جولای اعلام می شود.

منبع: همشهری آنلاین

به "فیلم های افتتاحیه و اختتامیه جشنواره لوکارنو معرفی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فیلم های افتتاحیه و اختتامیه جشنواره لوکارنو معرفی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید