ظهرابی: کار هندبال در قهرمانی آسیا سخت است، زمان کافی برای اجرای برنامه های سرمربی نداریم

به گزارش وبلاگ عینک سفارشی، مربی تیم ملی هندبال مردان گفت: کار ما در مسابقات قهرمانی مردان آسیا خیلی سخت است و سرمربی نو زمان کافی برای انجام برنامه های تاکتیکی و تکنیکی اش ندارد.

ظهرابی: کار هندبال در قهرمانی آسیا سخت است، زمان کافی برای اجرای برنامه های سرمربی نداریم

مسعود ظهرابی در گفت و گو با وبلاگ عینک سفارشی، در خصوص تمرینات و اردوهای تیم ملی هندبال مردان و اعزام تیم ملی به تورنمنت قطر اظهار کرد: خوشبختانه شرایط بازیکنان خوب است و آنها برنامه های تاکتیکی و تکنیکی مربی را به خوبی اجرا می نمایند. قرار است 8 آبان به تورنمنت قطر برویم و در آنجا سه مسابقه با تیم های عربستان، کویت و قطر خواهیم داشت.

وی در ادامه در خصوص حضور لژیونرها در این تورنمنت گفت: فعلا در این تورنمنت تنها سه لژیونر حضور خواهند داشت. افشین صادقی، سجاد استکی و پویا نوروزی نژاد در این اردو در کنار تیم هستند. قرار بود سعید حیدری راد هم در این تورنمنت تیم را همراهی کند اما به علت حضور در لیگ قهرمانان اروپا و بعلاوه لیگ رومانی امکان حضور ندارد و قرار است در اردوهای بعدی به تیم ملحق شود.

مربی تیم ملی در ادامه گفت: در حال آنالیز سایر لژیونرها هم هستیم. چند تن از لژیونرها مشکلاتی با باشگاه های خود دارند و سرمربی در حال آنالیز است. اگر بخواهیم در مسابقات نتیجه کسب کنیم باید با یک تیم خوب و باتجربه اما توام با جوانگرایی که مد نظر فدراسیون هم هست حاضر شویم. اکنون این شرایط فراهم شده و باید ببینیم در مسابقات چه پیش خواهد آمد، در چه گروهی قرار می گیریم و چقدر بازیکنان توانایی انجام تفکرات سرمربی را دارند.

وی در ادامه در خصوص ارتباط سرمربی با بازیکنان گفت: ارتباط بازیکنان با سرمربی خارجی خیلی خوب است و کلا آنها با کادر فنی ارتباط تنگاتنگ و خوبی دارند. در تیم های بزرگ همواره مربیان ممکن است با یک یا دو بازیکن ارتباط برقرار ننمایند اما این مربی با همه ارتباط خوبی دارد و تمرینات هم به خوبی پیش می رود.

ظهرابی در خصوص گروه بندی و قرعه کشی مسابقات قهرمانی آسیا گفت: معمولا قرعه کشی یک ماه قبل از مسابقات در کشور میزبان انجام می شود. تا به امروز کشورهای عربستان، کویت، بحرین، امارات و از شرق آسیا کشورهای کره و ژاپن قطعی اعلام نموده اند که حاضر خواهند شد اما چین هنوز تعیین نیست که چه خواهد نمود.

مربی تیم ملی هندبال مردان به زمان کم برای آمادگی تیم ملی اشاره نمود و اضافه نمود: کار ما در مسابقات قهرمانی مردان آسیا خیلی سخت است. سرمربی تازه با تفکرات خوب آمده اما زمان کافی برای انجام برنامه های تاکتیکی و تکنیکی او وجود ندارد. فدراسیون کوشش می نماید تا با حضور در تورنمنت های مختلف آمادگی بازیکنان بالاتر رود و آنها بتوانند تفکرات سرمربی را در مسابقه اجرا نمایند.

ظهرابی در خاتمه گفت: با توجه به اینکه سهمیه آسیا برای جهانی چهار یا پنج تیم شده است همه تیم ها با قدرت می آیند و در آسیا هم بجز قطر که مقداری بالاتر از سایر تیم ها است هفت یا هشت تیم در یک سطح هستند و موفقیت تیم ها به نحوه تدارکات آنها بر می شود. کار بسیار سختی است و امیدوارم در این دو سه ماه به جای مانده تا مسابقات بتوانیم تورنمنتها و بازی های تدارکاتی خوبی را انجام دهیم تا حسرت نخوریم.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "ظهرابی: کار هندبال در قهرمانی آسیا سخت است، زمان کافی برای اجرای برنامه های سرمربی نداریم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ظهرابی: کار هندبال در قهرمانی آسیا سخت است، زمان کافی برای اجرای برنامه های سرمربی نداریم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید