شناسایی نقص های امنیتی در درایورهای 20 شرکت دنیا

به گزارش وبلاگ عینک سفارشی، یک شرکت امنیتی هشدار داده که پیروز به شناسایی آسیب های امنیتی در هسته اصلی درایورهای تولیدی 20 شرکت مختلف در سراسر جهان شده است.

شناسایی نقص های امنیتی در درایورهای 20 شرکت دنیا

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی وبلاگ عینک سفارشی به نقل از زددی نت، یک شرکت امنیتی هشدار داده که پیروز به شناسایی آسیب های امنیتی در هسته اصلی درایورهای تولیدی 20 شرکت مختلف در سراسر جهان شده است، بیش از 40 درایور با چنین مشکلاتی توسط موسسه امنیتی Eclypsium شناسایی شده اند.

حفره های امنیتی شناسایی شده به هکرها امکان می دهند تا از راه دور کدهای مخرب خود را بر روی رایانه های افراد قربانی اجرا کنند. این خرابکاری ها می تواند به اختلال در عملکرد سیستم عامل ویندوز منجر شود و حتی هسته اصلی ویندوز موسوم به کرنل را با مشکل روبرو کند.

میکی شاکتوف یکی از پژوهشگران موسسه Eclypsium در این مورد گفته است: برخی از منابع سخت افزاری معمولا تنها از طریق نرم افزارهایی خاص مانند هسته اصلی ویندوز در دسترس هستند تا از آنها در برابر دست کاری های خطرناک حفاظت شود. اما برخی بی توجهی ها در طراحی درایورهای این 20 شرکت باعث می شود سواستفاده از سخت افزارها به سادگی ممکن شود.

فهرست شرکت هایی که برخی درایورهای آنها با چنین مسئله ای روبرو شده، به شرح زیر است:

American Megatrends International (AMI)

ASRock

ASUSTeK Computer

ATI Technologies (AMD)

Biostar

EVGA

Getac

GIGABYTE

Huawei

Insyde

Intel

Micro-Star International (MSI)

NVIDIA

Phoenix Technologies

Realtek Semiconductor

SuperMicro

Toshiba

البته شرکت هایی مانند اینتل و هواوی وصله هایی به روزرسان برای حل مشکل یادشده عرضه شده اند و برخی دیگر مانند فونیکس و Insyde در حال طراحی وصله های به روزرسان هستند.

منبع: خبرگزاری فارس

به "شناسایی نقص های امنیتی در درایورهای 20 شرکت دنیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شناسایی نقص های امنیتی در درایورهای 20 شرکت دنیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید