ترکیه: اجازه تعلل در ایجاد منطقه امن در سوریه را نمی دهیم

به گزارش وبلاگ عینک سفارشی، سخنگوی ریاست جمهوری ترکیه گفت که این کشور اجازه تعلل در ایجاد منطقه امن در شمال سوریه را نخواهد داد.

ترکیه: اجازه تعلل در ایجاد منطقه امن در سوریه را نمی دهیم

ابراهیم کالین، سخنگوی ریاست جمهوری ترکیه بعد از نشست دولت با ریاست رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور این کشور گفت: براساس اطلاعات آمریکایی ها نمی توان نسبت به تبدیل این منطقه به مکانی کاملا امن اطمینان حاصل کرد و ما باید از طریق منابع خود از این مسئله اطمینان حاصل کنیم.

وی گفت: ما اجازه تعلل در ایجاد منطقه امن در شمال سوریه و دور شدن از هدف اصلی را نمی دهیم. تدابیر مربوط به ایجاد منطقه امن در چارچوب توافق با آمریکا به شکل سریع پیش می رود. هدف ما تضمین امنیت در منطقه شرق فرات تا مرزهای عراق و پاکسازی آن از تمامی گروه های تروریستی مثل داعش و یگان های مدافع خلق کرد و مانند آن است نه فقط یک منطقه مشخص.

کالین گفت: در صورتی که در قصد و نیت آمریکا برای اجرای این طرح شک و تردید داشته باشیم خود قادریم با امکاناتمان این منطقه را ایجاد کنیم.

از سوی دیگر وزارت دفاع ترکیه گفت که مذاکرات با هیئت نظامی آمریکا درباره ایجاد منطقه امن در شمال سوریه امروز(چهارشنبه) تکمیل خواهد شد. ، ایسنا

منبع: ایران آنلاین

به "ترکیه: اجازه تعلل در ایجاد منطقه امن در سوریه را نمی دهیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترکیه: اجازه تعلل در ایجاد منطقه امن در سوریه را نمی دهیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید