تاکید دوباره آلمان بر عدم مشارکت در ائتلاف آمریکایی در خلیج فارس

به گزارش وبلاگ عینک سفارشی، وزیر امور خارجه آلمان با بیان اینکه کشورش یک ماموریت اروپایی را برای حفاظت از کشتی رانی در خلیج فارس ترجیح می دهد، بازهم بر عدم تمایل آلمان برای ملحق شدن به ائتلاف آمریکایی در خلیج فارس تاکید نمود.

تاکید دوباره آلمان بر عدم مشارکت در ائتلاف آمریکایی در خلیج فارس

به گزارش وبلاگ عینک سفارشی، به نقل از خبرگزاری رویترز، هایکو ماس، وزیر امور خارجه آلمان روز دوشنبه دوباره تاکید نمود که آلمان به یک ماموریت دریایی در تنگه هرمز به رهبری آمریکا شرکت نخواهد کرد.

ماس در ادامه در این باره گفت که آلمان یک ماموریت اروپایی را ترجیح می دهد اما هشدار داد که پیشرفت در این مورد سخت تر است.

وی به خبرنگارن گفت: در حال حاضر، انگلیسی ها ترجیح می دهند که به یک ماموریت آمریکایی ملحق شوند؛ ما این کار را نخواهیم کرد.

ماس با گفتن این که ما خواهان یک ماموریت اروپایی هستیم همچنین عنوان کرد که این مسئله خارج از درستور کار نیست اما زمان می برد که اتحادیه اروپا را قانع کرد تا چنین ماموریتی را انجام بدهد.

به گزارش وبلاگ عینک سفارشی، این واکنش وزیر امور خارجه آلمان به همکاری در زمینه تامین امنیت کشتیرانی در خلیج فارس در پی این مطرح می گردد که آمریکا مدتی است با ادعای حفاظت از کشتیرانی آزاد در تنگه هرمز میخواهد ائتلافی تشکیل دهد و تاکنون از کشورهای متعددی برای پیوستن به این ائتلاف درخواست نموده است.

امروز هم سخنگوی دولت آلمان در یک کنفرانس خبری گفته بود: صدراعظم در نظر ندارد که در وضعیت کنونی و در حال حاضر در ماموریت دریایی به رهبری آمریکا مشارکت کند و همه در دولت آلمان در این باره اتفاق نظر دارند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "تاکید دوباره آلمان بر عدم مشارکت در ائتلاف آمریکایی در خلیج فارس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تاکید دوباره آلمان بر عدم مشارکت در ائتلاف آمریکایی در خلیج فارس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید