افشاگری مایکروسافت درباره هدف جدید حملات سایبری سولار ویندز

به گزارش وبلاگ عینک سفارشی، به گزارش خبرگزار مهر به نقل از رویترز، مایکروسافت فاش کرد گروه هکرهایی که حملات سایبری سولار ویندز را انجام داده اند، اکنون سازمان های دولتی، مؤسسات غیر دولتی و اندیشکده ها را هدف گرفته اند.

افشاگری مایکروسافت درباره هدف جدید حملات سایبری سولار ویندز

این شرکت در یک پست وبلاگی نوشته است: هفته گذشته شاهد حملات سایبری گروهی به نام نوبلیوم بودیم که سازمان های دولتی، مشاوران و مؤسسات دولتی را هدف گرفته اند. این موج از حملات حدود 3 هزار حساب کاربری ایمیل از 24 کشور را هدف گرفته است. حدود یک چهارم سازمان های هدف گرفته شده در حوزه توسعه بین المللی و موضوعات حقوق بشر فعالیت می نمایند.

به همین دلیل وزارت امنیت میهن و آژانس توسعه جهانی ایالات متحده (USAID)، اعلام کردند از هک مطلع هستند و تحقیقاتی در این باره انجام می دهند.

در ماجرای هک سولارویندز که در دسامبر 2020 فاش شد، هکرها با سواستفاده از شکافی در یکی از محصولات این شرکت به هزاران شرکت و سازمان دولتی نفوذ نموده بودند.

گروه هکری نوبلیوم که گفته می گردد از روسیه فعالیت می نماید، در 2020 میلادی حملات سایبری سولار ویندز را علیه طیف وسیعی از سازمان های دولتی انجام داد و به آنها نفوذ کرد.

هرچند مقامات آمریکایی و انگلیسی روسیه را عامل حمله هکری سولار ویندز اعلام کردند، اما مقامات کشور آن را نپذیرفته اند.

این اظهار نظرها یک هفته پس از آن اعلام شد که حمله باج افزاری به شرکت کلونیال پایپ لاین به تعطیل شدن بزرگترین خط لوله انتقال سوخت آمریکا تبدیل شد.

منبع: خبرگزاری مهر

به "افشاگری مایکروسافت درباره هدف جدید حملات سایبری سولار ویندز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افشاگری مایکروسافت درباره هدف جدید حملات سایبری سولار ویندز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید