آیا دوربین آیفون XS سلفی ها را روتوش می نماید؟

در چند هفته گذشته یک مسئله ای که کاربران از آیفون های جدید اپل گزارش نموده اند، روتوش خود به خودی عکس های سلفی بوده که با این گوشی گرفته گردیده اند. درواقع سلفی های ثبت گردیده با آیفون XS و iPhone XS Max، تفاوت زیادی با سلفی های ثبت گردیده توسط آیفون X دارند در صورتی که دوربین سلفی این گوشی ها، یکسان است.

آیا دوربین آیفون XS سلفی ها را روتوش می نماید؟

آنطور که کاربران متوجه گردیده اند، آیفون XS پس از عکس برداری یک لایه صاف نماینده پوست یا به قولی همان Beauty Filter را روی چهره کاربر اعمال می نماید که تحت هیچ شرایطی نمی توان این حالت را خاموش کرد و همین موضوع سبب ناراحتی کاربران گردیده است. عکس زیر به خوبی این وضعیت را نشان می دهد که توسط یکی از کاربران در انجمن های Reddit منتشر گردیده است.

این موضوع در مقایسه دوربین های آیفون X و آیفون XS مکس که وب سایت MacRumors انجام داده هم دیده گردیده است. درواقع در شرایطی که نور کم تر از حد ایده آل باشد و مثلا در داخل منزل یا در تاریکی سلفی می گیرید، دوربین iPhone XS یک لایه اضافی روی عکس اعمال می نماید تا به این ترتیب هم نویز عکس کمتر گردد و هم احتمالا چهره فرد زیباتر گردد اما همین اتفاق به مذاق خیلی از کاربران این گوشی خوش نیامده است.

در شرایط پر نور و مثلا عکاسی در نور روز و در خیابان، این موضوع کمتر حس می گردد و گویا چنین چیزی اصلا اعمال نمی گردد. شاید این موضوع را بتوان به پردازش های پس از عکس برداری در آیفون های جدید یا حتی ویژگی Smart HDR ربط داد. اما خب با خاموش کردن قابلیت Smart HDR نیز چنین مسئله ای رفع نمی گردد. از همین رو تنها توجیهی که برای این اتفاق وجود دارد این است که چیپست پردازشگر تصویر جدید در آیفون XS احتمالا چنین افکتی را روی عکس ها اعمال می نماید و ممکن اصلا هدف زیباتر کردن چهره کاربر نبوده و تنها برای کم کردن نویز عکس استفاده گردد.

البته با توجه به تست های انجام گردیده، این ویژگی فقط وقتی چهره در دوربین جلو شناسایی می گردد، فعال گردیده و اگر با دوربین سلفی مثلا از گل عکس بگیرید، چنین چیزی را مشاهده نخواهید کرد. با توجه به این نکته نیز حدس زده می گردد که اپل این قابلیت را از عمد فعال نموده چرا که کاربران آسیای شرقی به خصوص از ویژگی Beauty Filter روی سلفی های خود استفاده می نمایند.

به هرحال دلیل هرچه باشد، کاربران آیفون XS را خشمگین نموده و اپل هم هنوز واکنشی به این موضوع نشان نداده است. ممکن است در آینده بروزرسانی برای این گوشی ها عرضه گردد و این ویژگی را غیر فعال و یا آن را اختیاری کند. تا آن موقع، اگر با آیفون XS سلفی بگیرید، پوست شما صاف و شفاف خواهد بود.

منبع: MacRumors

منبع: دیجیکالا مگ

به "آیا دوربین آیفون XS سلفی ها را روتوش می نماید؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آیا دوربین آیفون XS سلفی ها را روتوش می نماید؟"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید